“Недостатньо тільки вірити православно, треба жити православно, а це означає боротися з гріхом” – Патріарх Філарет

28 липня Православна Церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира та день Хрещення Руси-України. 988 року, 1032 роки тому назад, князь Володимир просвітив світлом Христової віри наш народ та привів його до пізнання Божої Істини. Подія хрещення Київської Руси визначила весь подальший духовний і культурний вектор розвитку нашої Батьківщини та боголюбивого українського народу.

Цей день також є храмовим святом Володимирського патріаршого кафедрального собору – головного храму Української Православної Церкви Київського Патріархату, центральний престіл якого освячений на честь Хрестителя Руси.
 
Урочисті святкування розпочалися напередодні, 27 липня увечері, Всенічним бдінням у Володимирському кафедральному соборі.
 
У самий день свята, 28 липня 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив святкову Божественну літургію.
 
Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Харківський і Богодухівський Ілля, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, єпископ Одеський і Балтський Никон, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство.
 
На запричасному зі словом проповіді звернувся архієпископ Андрій.
 
Після завершення Божественної літургії, під дзвони Володимирського собору, відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія.

Після закінчення хресного ходу Святійший Патріарх звернувся до численних парафіян з першосвятительським словом:

“Ваші преосвященства, все чесні отці, дорогі браття і сестри! Поздоровляю всіх вас з храмовим святом нашого кафедрального собору на честь пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Ми прославляємо князя Володимира, і прославляємо достойно за те, що він християнську віру. Але мало хто із нас задумується якими трудами рівноапостольний князь Володимир просвітив свою язичницьку Русь, скільки страждань і трудів переніс святий князь для того щоб ми стали християнами. Так і зараз нелегко зберігати ту віру православну, неушкодженою, яку насадив на Русі рівноапостольний князь Володимир. Багато страждань і багато скорбот, але Великий князь не боявся ні страждань, ні скорбот, а увірував в Істину, і за цю Істину пішов до кінця свого життя.

Тому і ми, дорогі браття і сестри, живемо в інший час у ХХІ столітті, не в Х столітті, а істинна так само потребує, щоб за неї боролися люди. І нам треба боротися за істину. А в чому полягає наша істина? Істинна полягає в тому, щоб ми зберігали православну віру непошкодженою. Не просто вірити, що існує Бог, таку віру мають і біси, як говорить апостол Яків, але тремтять. Тому не така віра потрібна для спасіння, а віра потрібна та, яку відкрив Господь Ісус Христос Своїм ученикам, бо Він сказав: «Я є Путь, і Істина, і Життя». І саме цю Істину треба зберігати непошкодженою. І святі отці на Вселенських соборах під дією благодаті Божої цю віру утвердили, і пояснили, і сформулювали у вигляді Символу віри. Тому цю віру треба зберігати.

Але недостатньо тільки вірити православно, треба жити православно, а це означає боротися з гріхом, боротися з неправдою, а неправди навколо нас багато є. Тому будемо просити великого князя Володимира, щоб як він просив допомоги Божої, так нехай і нам виблагає допомоги Божої, щоб вона допомагала нам дійти до вічного блаженного життя, як дійшов до нього князь Володимир. Богу нашому слава навіки віків” – виголосив Святійший Патріарх Філарет.

Богослужіння завершилося многоліттям Патріарху, духовенству, вірянам, Богом береженій державі нашій Україні та всьому побожному українському народу.

Святійший Патріарх Філарет привітав присутніх з храмовим святом – днем пам’яті рівноапостольного князя Володимира і 1032-ю річницею Хрещення Руси-України та закликав на всіх Боже благословення.
Прес-служба Київської Патріархії
Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет: Україні потрібний лише справедливий мир

30.07.2020
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прокоментував останні угоди щодо перемир’я та припинення вогню на Донбасі: Поділитися дописом: