“Не треба нічого будувати на неправді”, – Патріарх Філарет під час виставки про міфи радянської доби

24 вересня 2019 року Святійший Патріарх Філарет відвідав відкриття виставкового проекту “Battle of memories: міфи та реалії радянської доби” у приміщенні музею Івана Гончара. Патріарха радо зустрів директор музею Петро Гончар. Потім Святійший Владика оглянув експозицію виставкового проекту, поспілкувався з організаторами, творчою групою та авторами проекту про міфи радянської системи та реальне життя суспільства в той період.

Під час урочистого відкриття Патріарх Філарет звернувся до присутніх гостей та розповів про міфи та реалії радянської доби, що призвели до краху цієї системи:

“Дорогі друзі! В чому полягає головний міф радянської влади? Полягає в тому, що вона все створювала та будувала все на неправді. І перше, що говорили нам: «Нам не треба Раю на небі, ми побудуємо Рай на землі». І це була головна неправда радянської влади, радянської системи. Тому що побудувати Рай на землі неможливо. Неможливо тому, що існує зло. І поки зло не буде знищено, Раю на землі не буде. А марксизм твердив, що можна побудувати Рай на землі без Бога. І тому все, що робила радянська влада, будувалось на неправді. І невипадково президент Буш назвав Радянський Союз імперією зла. В чому полягало зло? Полягало в тому, що радянська влада, радянська система відкинула Бога, що начебто Бога немає. ось на цій неправді й думали побудувати велику державу.

Ми повинні зробити з цього для себе – не треба нічого будувати на неправді. Неправда рано чи пізно буде знищена. Тому що правдою є Бог, а Бог дійсно існує, і Бог не може підтримувати неправду. А якщо Бог не підтримує неправду, то рано чи пізно ця неправда буде знищена. Бачимо ми це? Бачимо своїми очима. Яким могутнім був Радянський Союз? Ніхто із нас, хто жив в ті часи, не вірив і не міг повірити, що така могутня держава може розпастися, а вона розпалася миттєво. Зібралися президенти в біловезьку пущу, підписали втрьох угоду – Радянського Союзу немає. Миттєво розпався! Тому що Бог знищив цю неправду.

І тому, я думаю, що ця виставка повинна нас спонукати до того, що нам треба жити по правді. Яка б вона не була гіркою, але треба жити по правді. І тоді будемо перемагати. І якщо Україна піде дорогою правди, вона буде перемагати” – сказав Патріарх Філарет.

Довідка

Виставковий проект “Battle of memories: міфи та реалії радянської доби” покликаний привести у дію механізми здорового скепсису з приводу нав’язаних за радянської доби уявлень і стереотипів, що формувалися на спотворених “фактах” та тотальній пропаганді.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Музей міста Кам’янське, Музей Івана Гончара,  за підтримки Українського культурного фонду.

Прес-служба Київської Патріархії

 

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відзначив науковців церковними нагородами

25.09.2019
25 вересня 2019 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з представниками української інтелігенції: директором Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету ім. В. Вернадського Олександром Іляшком; істориком, директором Департаменту регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, доктором юридичних наук Сергієм Пєтковим; громадським і політичним діячем Георгієм […]