Про стан Української Православної Церкви Київського Патріархату в Європі

З моменту об’єднавчого з’їзду Європейського деканату Української Православної Церкви Київського Патріархату, що відбувся 30 червня цього року в Кельні (Німеччина), сталося чимало подій щодо боротьби за збереження УПЦ Київського Патріархату.

Томос відібрав практично все, що було надбано за всі роки. З понад 40 парафій у Європі, вірними УПЦ Київського Патріархату залишилось на той момент лише три церковні громади, що представляли три європейські країни (Німеччину, Іспанію, Італію).

На сьогодні, дякуючи Богові за те, що дав нам сили вистояти, ми дивимося вже більш впевнено у майбутнє. Також дякуємо Святійшому Патріарху Філарету за його духовну батьківську опіку та всім вірним як в Україні, так і за її межами, що не припиняють відстоювати Київський Патріархат як опору нашої духовної незалежності та ідентичності.

В той час, коли ті, що залишили свою церкву, пішли “у найми” та очікували нашої повної ліквідації, ми боролися. Тих що зрадили, ми не засуджуємо, бо “нема гріха сильнішого за Боже милосердя”. Людям властиво помилятися, тому пробачаємо і приймаємо з любов’ю тих братів і сестер, котрі щиросердечно це усвідомили.

Таким чином, поступово повертаються парафії та духовенство, а на місце втрачених — вже є запити на заснування нових. Детальну інформацію про це, наразі, ще не можемо оприлюднити з причин все ще наявної загрози з боку ворогів Київського Патріархату.

Закликаємо всіх свідомих українців у Європі — єднатися у правді навколо рідної Української Православної Церкви Київського Патірархату. Духовенство запрошуємо до праці, а меценатів просимо допомогти пожертвами, котрі для нас зараз є особливо важливими.

За матеріалами прес-служби Європейського Деканату

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відвідав парафію мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії смт. Клавдієво-Тарасове

30.09.2019
30 вересня Православна Церква вшановує пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Свята Софія своїм дочкам дала імена відповідні трьом християнським чеснотам, і навчила їх тих чеснотам, імена яких вони носили. Християнська сім’я прийняла мученицький вінець близько 137 року, під час гонінь за римського імператора-язичника Андріана. Юних […]