Патріарх Філарет прокоментував питання об’єднання Греко-Католицької Церкви з Православною Церквою

Святійший Патріарх Філарет прокоментував питання можливого об’єднання Греко-Католицької Церкви з Православною Церквою. Свій коментар Патріарх надав телеканалу ZIK для програми «Деталі дня» із ведучою Юлією Литвиненко.

«Греко-Католицька Церква – це є Католицька Церква, а Православна Церква України – це Православна Церква. Приєднання може бути Греко-Католицької Церкви до Православної Церкви і тоді греко-католики стають православними. І це залежить від них, хочуть вони стати православними чи не хочуть. Якщо греко-католики в Україні хочуть стати православними, то це можливо, Православна Церква їх прийме. А якщо мова йде про приєднання православних до Греко-Католицької Церкви, то це неможливо. Тому що боротьба за приєднання православних до католицької Церкви йшла протягом багатьох століть. В умовах, коли не було Української Держави і то православні витримали, і Православна Церква залишилася Православною. Тим більше, коли ми маємо свою незалежну Державу приєднання Православної Церкви до Греко-Католицької Церкви неможливо. Альтернативи немає. Альтернатива може бути тоді, коли Православна Церква в цілому і Римо-Католицька Церква обєднаються в єдину Церкву Христову. Тоді таке обєднання можливе. Але обєднання Православної Церкви з Римо-Католицькою Церквою, як показав досвід, а я цим питання займався більше 30 років, вів діалоги на високому рівні з Римо-Католицькою Церквою прийшли до висновку, що неможливо. Чому неможливо? Тому що Римо-Католицька Церква не відмовиться від догмату папства, а Православна Церква ніколи не признає догмат папства. І тому обєднання Православної Церкви і Римо-Католицької Церкви  неможливе. Добрі стосунки між Церквами можливі і вони повинні бути, і зараз таки стосунки є між Церквами, але в єдину Церкву об’єднатися неможливо» – розповів телеканалу «ZIK» Патріарх Філарет.

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет привітав Олександра Ткаченка з призначенням Міністром культури та інформаційної політики України

5.06.2020
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав Олександра Ткаченка з обранням Міністром культури та інформаційної політики України Верховною Радою України. Поділитися дописом: