Огляд діяльності Європейського деканату у вересні та жовтні

Європейський деканат Української Православної Церкви Київського Патріархату продовжує опікуватися нашими українцями в Європі, що вимушено покинули Батьківщину та відкликається на кожен запит щодо духовної підтримки.

Так, наприкінці серпня у день Успіння Пресвятої Богородиці, декан Європейського деканату протоієрей Володимир Чайка взяв участь в церемонії освячення дерева калини в німецькому містечку Herzogenrath за участю мера міста та пасторів католицької і євангельської церков. Відбулася молитва за Україну, за вбитих агресором українців, за полеглих воїнів-захисників України.

24 вересня, на запрошення українців м. Бонну, декан молився та благословив початок хресної ходи проти російської агресії, на якій брав участь також віце-консул Генерального консульства України в Дюссельдорфі. Молилися за загиблих та закатованих російськими окупантами в Україні та від нашестя ворогів. Хресна хода пройшла від Friedensplatz до площі Миру у Бонні, щоб нагадати про війну, про жахливі події. Українці тримали в руках хрести як згадку про могили Ізюму, Бучі, Маріуполя, про всіх вбитих і закатованих у цій війні, нагадуючи про злочини окупантів, закликаючи німців допомогти зупинити країну-терориста. У своїй промові протоієрей Володимир Чайка наголосив на релігійному факторі цього військового вторгнення, яке благословляє «церква» країни агресора та закликав до єднання у вірі на основі своєї Української Православної Церкви, що, відповідно, є важливим духовним чинником у підтримці наших воїнів та захисників в протистоянні ворогу.

В цей же день, декан молився за Україну «з біженцями та за біженців» в головному соборі Кельну разом з вікарним єпископом Римо-Католицької Церкви, священниками Греко-Католицької, Сірійської-Католицької та Ефіопської церков.

Загалом у вересні та жовні, окрім активно діючих парафій в Австрії, Іспанії, Італії, декан Української Православної Церкви Київського Патріархату в Європі служив у 7-ми містах Німеччини. Відбулися таїнства хрещення та вінчання та вже майже на кожну неділю листопада та грудня заплановані додатково таїнства хрещення. Також у листопаді, з благословення Святішого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, розпочнеться перший зимовий семестр духовної школи Європейського деканату за спрощеною програмою Київської Православної Богословської Академії. Програма інтенсивного навчання буде зосереджена на наступні предмети: Священне Писання, історія Церкви, вчення святих отців Церкви, основи богослужіння (літургіка), догматичне та порівняльне богослов’я, тощо.

Запрошуємо до навчання українців, що бажають присвятити своє життя служінню Церкві, а духовенство – запрошуємо до Європейського деканату на служіння!

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами Європейського деканату УПЦ Київського Патріархату

Поділитися дописом:

Наступна

АНОНС. Святкування 27-ї річниці інтронізації Святійшого Патріарха Філарета

21.10.2022
22 жовтня 2022 року, у суботу, Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 27-му річницю інтронізації свого Предстоятеля – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Поділитися дописом: