ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

Преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям,

чесному чернецтву та всім вірянам Української

Православної Церкви Київського Патріархату

Дорогі браття і сестри!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Цього року Православна Церква святкує Пасху Христову в умовах епідемії коронавірусу, яка охопила буквально весь світ. На тлі цієї біди яскравіше видно, що звершив Син Божий для всього людства. Він подолав смерть у людській природі і дарував нам вічне життя не тільки душею, але й тілом. Ми хоч і помираємо, але віримо, що настане час, коли все людство воскресне. Померлі воскреснуть у своїх тілах, тому що Господь наш Ісус Христос подолав смерть у людській природі.

Воскресіння Христове стало запорукою вічного життя людства. У час смутку і скорботи, коли ми переживаємо смерть наших близьких, воскресіння Христове вселяє в наші серця велику надію. Воно дає нам бадьорість і силу, щоб перемагати сум і печаль. Воскресіння Христове єднає живих і померлих в єдину сім’ю. Воскресіння Христове дарувало людині найдосконалішу радість.

Воскреснуть усі без винятку люди, але блаженство у вічному житті отримають не всі, а тільки праведні. Тому воскресіння Христове спонукає нас боротися з гріхом і зі всіляким видом зла. Воно запалює нас прагнути до моральної чистоти, до святості. Воно навчає нас бачити в людині брата, образ і подобу Божу. Воскресіння Христове надихає нас жити по правді і боротися проти неправди і кривди. Воно надихає нас на труд і побожне життя.

Воскресіння Христове – це основа нашої віри. Своїм воскресінням Ісус Христос довів, що Він є Істинний Бог. Якщо Він Істинний Бог, то Його вчення вічне і незмінне. Він заснував святу Церкву і сказав, що і врата пекельні не подолають її. У Церкві безліч грішників, але тільки в Церкві віруючі очищаються від гріхів благодаттю Святого Духа. Усе Господь дарував нам Своєю смертю і воскресінням.

Воскресіння Христове дало новий напрямок життю людини. Воно зробило земне життя осмисленим і цілеспрямованим. У майбутньому не смерть, не загибель, не знищення – а інше існування, початок іншого – вічного – життя.

Воскресіння Христове – настільки важлива подія, що святий апостол Павло визначає ним правдивість усього християнського вчення: «Якщо Христос не воскрес, – каже він, – то і проповідь наша марна, марна і віра наша» (1 Кор. 15: 14). Він навчає, що у воскресіння Христове треба вірувати, аби спастися. Це означає, що воскреснуть усі: і віруючі, і невіруючі. Але спасуться для вічного блаженного життя тільки віруючі. Тому апостол Павло каже: «Якщо вустами твоїми будеш сповідувати Ісуса Господом і серцем твоїм вірувати, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся» (Рим. 10: 9). За словами апостола Павла, Воскреслий Христос є «первісток серед померлих» (1 Кор. 15: 20). Він є Другий Адам. Як через першого Адама всі люди помирають, так через Другого Адама всі оживуть.

У ці пасхальні дні, у свято перемоги життя над смертю, я звертаюся до всіх християн, до всього нашого українського народу із закликом зробити все можливе, що залежить від нас, для припинення епідемії коронавірусу, а головне – виправити гріховне життя і жити по правді, виявляти істинну, а не лицемірну любов.

Вітаю вас, преосвященні архіпастирі, боголюбиві пастирі, чесне чернецтво, улюблені браття і сестри, з найбільшим християнським святом – Воскресіння Христового. Вітаю з Пасхою Христовою Президента України Володимира Зеленського, Верховну Раду, Український уряд, наших славних захисників, Збройні сили України, які не шкодують свого життя заради любові до своєї Батьківщини. Вітаю з Воскресінням Христовим весь український народ і всіх українців, які перебувають за межами України – в Європі, Америці і Канаді, Латинській Америці і Австралії, на всіх континентах, які люблять Україну і всіляко допомагають їй.

Нехай світло Воскресіння Христового зберігає в наших серцях радість життя, навіть в умовах епідемії, і взаємну любов. Нехай Всемилостивий Господь простить нам наші провини і Своєю Всемогутньою силою припинить епідемію коронавірусу. Нехай Воскреслий Христос Спаситель оновить наші духовні сили на добрі діла для блага нашої Православної Церкви, подолання всіх труднощів і приведе Україну до миру, благополуччя і процвітання на славу Господа нашого Ісуса Христа, Якому належить честь і слава навіки-віків.

 Воістину Христос Воскрес!

ФІЛАРЕТ

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ

І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

ПАСХА ХРИСТОВА

2020 рік, м. КИЇВ

Поділитися дописом:

Наступна

Богослужіння у Великий четвер

16.04.2020
16 квітня 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: