Акафіст святій великомучениці Варварі у Володимирському соборі

Свята Варвара народилася у мiстi Гелiополi на сході Римської імперії наприкiнцi III столiття. Прийняла мученицький вінець за вiру Христову від свого рідного батька – фанатичного язичника Діоскора. Це відбулося у часи правління римського iмператора Максимiана у 306 році.

У IV столітті мощі святої Варвари перенесли в Константинополь. 1108 року родичка візантійського імператора Олексія Комніна на ім’я Варвара вийшла заміж за київського князя Святополка Ізяславовича й перевезла з собою до Києва мощі своєї небесної покровительниці Варвари. З тих пір велика святиня перебувала у Києві, в Михайлівському Золотоверхому соборі. 1935 року, після зруйнування Михайлівського монастиря, мощі святої великомучениці перенесли до Андріївської церкви; а після закриття останньої в 1960-х роках — до Володимирського кафедрального собору, де вони шанобливо зберігаються і донині.

Кожного вівторка перед мощами великомучениці звершується соборний акафіст святій Варварі. Так і сьогодні, 29 жовтня 2019 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив читання акафісту великомучениці Варварі перед її нетлінними і чудотворними мощами. Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму. За богослужінням віряни прославляли святу великомученицю і просили Варвару молитись за Церкву, Батьківщину і побожний український народ.

Свята великомучениця Варваро, моли Бога за нас!

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святкувати Хеловін небезпечно: що приховує це антихристиянське "свято"?

31.10.2019
 «Будьте тверезi, пильнуйте, бо супротивник ваш диявол хо­дить, рикаючи, наче лев, i шукає, кого б пожерти» (1 Пет. 5: 8) Сучасне українське суспільство інтенсивно переживає період формування власної культурної ідентичності. Адже з розпадом Радянського Союзу відкрилися нові перспективи культурного спілкування та обміну, котрі були не можливі у тоталітарній державі. Найпершою […]