Християни покликані приносити плоди – робити більше добрих справ, – Патріарх Філарет

15 вересня 2019 року, у 13-ту неділю після П’ятидесятниці та день пам’яті преподобних Антонія (1073) і Феодосія (1074) Києво-Печерських, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Під час Божественної літургії, Патріарх виголосив проповідь на тему недільного євангельського читання, у якій розтлумачив притчу Господа нашого Ісуса Христа про злих виноградарів (Мф., 87 зач., ХХІ, 33-42). Патріарх відзначив, що юдейський народ був богообраним народом, бо мав, серед інших народів, які поклонялись ідолам, зберігати віру в Єдиного Істинного Бога. Проте, незважаючи на те, що Бог дав цьому народу Закон і заповіді, піклувався про нього і готував до пришестя у світ Месії, юдеї відійшли від Бога, не приймали і вбивали пророків, поклонялись ідолам і, врешті, розіп’яли Єдинородного Сина Божого – Господа нашого Ісуса Христа.

Богообраний народ – це робітники у винограднику. І цей народ, як ті робітники винограднику, не виконували те, що від них вимагалось. А що від них вимагалось? Принести плоди від винограду у свій час. І коли господар послав слуг своїх за плодами від винограду, то вони їх побили, прогнали, а плодів не дали. Як розуміти ці слова? Так розуміти: що Бог дав юдейському народу Закон, заповіді, а вони не виконували, не приносили плодів, тобто добрих діл, віри” – сказав Патріарх.

Проповідник зосередив увагу слухачів на тому, що слова цієї притчі є актуальними і сьогодні, адже звернені до “нового Ізраїлю”, богообраного народу – християн. Християни повинні приносити добрий плід з винограднику Божого – плід Святого Духа: живу віру, яка проявляється у доброчесному житті та добрих ділах.

“Після юдейського народу, який був богообраним, богообраними стали християнські народи. Тобто ми, християни, належимо до богообраного народу. Але і від нас, як від юдеїв, Бог вимагає плодів, тобто добрих справ. Від кожного християнина. Якщо ти належиш до богообраного народу, то, у свій час, принеси плоди, тобто добрі діла. І якщо ми не приносимо добрих діл, то ми подібні до тих злих виноградарів, які побили слуг господаря. І кінець їх був сумним. Робітників виноградника побили, Єрусалим знищили. І нам треба цього боятись, щоб не сталось і з нами те, що сталось з ними. Тому треба плоди приносити у свій час – робити якомога більше добрих справ. І тоді будемо належати до богообраного народу і успадкуємо вічне блаженне Царство” – підсумував Святійший владика.

Богослужіння завершилося молебнем до преподобних Антонія і Феодосія Печерських, під час якого підносились молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців та подав українському народові мир, єдність та Своє благословення.

Цього ж дня ввечері у соборі Патріарх читав акафіст Покрову Божої Матері.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Єпископ Васильківський Андрій: Втрата совісті, порушення канонів і що далі?

16.09.2019
Далі, звичайно, Господь знає, що буде. Але ми знаємо з чого почалося… А почалося з надії на те, що в Українській державі, яка отримала незалежність 24 серпня 1991 р., – як дар з неба, побудуємо свою незалежну, насправді автокефальну Українську Православну Церкву. Поділитися дописом: