Ми повинні не просто читати Слово Боже, а виконувати те, що написано в ньому, – Патріарх Філарет

27 жовтня 2019 року, у 19-ту неділю після П’ятидесятниці та день пам’яті отців VII Вселенського собору (787), Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння.

За Божественною літургією, Патріарх виголосив проповідь, в якій розтлумачив сенс притчі про сіяча (Лк., 35 зач., VIII, 5-15). Саме ця притча Господа нашого Ісуса Христа читалась сьогодні за богослужінням.

Святійший наголосив, що ми, християни, покликані бути “доброю землею”, яка приносить великий плід – благословенне життя сповнене любові і вічність з Богом. Читати, слухати, знати Слово Боже – це добре, але недостатньо. Для спасіння треба жити за Словом Божим – виконувати заповіді.

“Тільки четверте зерно упало на добру землю, на родючу землю і принесло плоди у стократ більше. Хто ці люди? Це ті люди, які не просто слухають Євангеліє, не просто читають Біблію, а живуть цим, виконують те, що написано в Євангеліє… Коли будемо жити цим, то тоді плоди будемо мати великі. І на землі, і на Небі” – сказав Святійший владика.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії пред Її чудотворним образом “Несподівана Радість”, під час якого підносились молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців та подав українському народові мир, єдність та Своє благословення.

Цього ж дня ввечері у Володимирському соборі Патріарх Філарет читав акафіст Покрову Божої Матері.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Акафіст святій великомучениці Варварі у Володимирському соборі

29.10.2019
Свята Варвара народилася у мiстi Гелiополi на сході Римської імперії наприкiнцi III столiття. Прийняла мученицький вінець за вiру Христову від свого рідного батька – фанатичного язичника Діоскора. Це відбулося у часи правління римського iмператора Максимiана у 306 році. Поділитися дописом: