Патріарх Філарет зустрівся з журналістом і політв’язнем Романом Сущенком

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет 11 жовтня 2019 року зустрівся з українським журналістом, політв’язнем Кремля Романом Сущенком.

У зустрічі також взяв участь член громадської організації “Духовна Рада Майдану” Олександр Кривоносов.

Святійший Патріарх подякував Роману Володимировичу за любов до України, стійкість і величну силу духу.

“Романе Володимировичу, я хочу Вам подякувати за Вашу мужність, за Ваше терпіння і за Вашу любов до України. Тому що тільки такі, як Ви, а у нас їх багато, змогли захистити Україну від російського агресора. Я лише уявляю собі, що терплять політв’язні у російських в’язницях, як з ними поводяться, то вжахаюсь. І без допомоги Божої, я думаю, що ніяка людина не може витримати цих знущань, які терплять наші політв’язні” – зазначив Його Святість.

Патріарх Філарет за мужність і гідність у захисті незалежної Української держави відзначив Романа Сущенка Орденом Святого рівноапостольного князя Володимира І ступеня. Патріаршою грамотою з відзнакою був нагороджений Олександр Кривоносов, який, будучи патріотом України, займає принципову позицію і трудиться у справі створення в Україні Єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Роман Сущенко висловив вдячність за молитви і всебічну підтримку Церкви та українського суспільства, яку він отримував і відчував, коли перебував у російському полоні.

«Я Вам дякую, Ваша Святість, за підтримку, за молитви, які наші віряни підносили Богові, я це відчував, коли перебував у буцегарні. Я писав Вам листи. Читав листи, які поступали на мою підтримку. Я дуже Вам вдячний за це. Напевно Богові було угодно, щоб мені перетерпіти ці психологічні, моральні знущання, які я відчував на собі впродовж цих 3 років… Всі ці цінності християнські дарували мені сили гідно подивитись на цю ситуацію, в яку я потрапив. Я дуже дякую Вам за цю нагороду, я з великою честю і шаною її приймаю» – сказав Роман Володимирович.

Сторони обговорили соціально-політичну ситуацію в країні, російську агресію на Донбасі та інші питання, що складають взаємний інтерес.

На згадку та в подяку за молитви і підтримку, Роман Сущенко подарував Його Святості малюнок “Пам’ятник Св. Володимиру у Києві”, створений власноруч у російському полоні, коли політв’язень перебував у московському СІЗО “Лефортово” у 2018 році.

Нагадаємо, що 7 вересня цього року між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами у форматі “35 на 35”. Серед українців, які повернулися додому є і Роман Сущенко.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

"Ми повинні людину любити, а зло і гріх, яке вона чинить, ненавидіти і викорінювати" - Патріарх Філарет

13.10.2019
13 жовтня 2019 року, в Неділю 17-ту після П’ятидесятниці, в день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі. Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет, звершив Всенічне бдіння. Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель […]