Патріарх Філарет звершив чин похорону командира збитого в Ірані літака Володимира Гапоненка

20 січня 2020 року у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулося відспівування командира екіпажу збитого в Ірані літака Boeing 737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» Володимира Гапоненка.

Чин похорону звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Патріарху Філарету співслужили настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та інше духовенство.

Звертаючись до родини та всіх присутніх, які прийшли провести в останню путь новопреставленого Володимира, Святійший владика наголосив, що наш тепер обов’язок – молитися за раба Божого Володимира, щоб Господь простив йому вільні і невільні провини і сподобив вічного блаженного життя.

“Всечесні отці, дорогі браття і сестри, шановні родичі. Ми зібрались для того, щоб відправити в останню путь славного сина України Володимира Гапоненка.

Він віддав своє життя за Україну, за український народ. Він був кращим пілотом, а це означає, що ретельно виконував свої обов’язки з самого початку свого життя. Він був добрим сім’янином, любив своїх дітей, любив свою дружину, був віруючою людиною – віддав своє життя заради нас. І тепер наш обов’язок – помолитись за нього.

Вічне життя існує, в цьому немає ніякого сумніву. Бог створив людину вічною і тому, чи вірить людина в своє вічне життя, чи не вірить – вона існує. Тому і Володимир продовжує своє буття, але в іншому світі. Але в якому світі? Є блаженне життя, а є страждання. І той, хто вірує в Господа нашого Ісуса Христа, той буде вічно блаженствувати, якщо не грішить. А поскільки ми всі грішні, то наше блаженне життя залежить від милості Божої. Простить Господь нам гріхи – будемо вічно блаженствувати, не простить – будемо страждати за гріхи. Ми молимось за всіх наших спочилих, в тому числі і за раба Божого Володимира, щоб Господь простив йому вільні і невільні гріхи і, заради своєї милості, дарував йому вічне блаженне життя” – виголосив у своєму скорботному слові Патріарх Філарет.

Після чину похорону Патріарх Філарет висловив особисті співчуття батькам і дружині загиблого пілота.

Поховали Володимира Гапоненка на Берковецькому кладовищі.

Володимир Гапоненко був командиром екіпажу літака «Міжнародних авіаліній України», який був збитий в Ірані 8 січня 2020 року. Літак Boeing-737 розбився невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, на околицях Тегерану. 11 січня Іран визнав, що літак Boeing був збитий їхньою ракетою.

На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців. Це пілоти Сергій Хоменко, Володимир Гапоненко, Олексій Наумкін. Бортпровідники Статнік Катерина, Матьков Ігор, Микитюк Марія, Лихно Денис, Овчарук Валерія, Сологуб Юлія. Пасажирки Ольга Кобюк, Олена Малахова. 19 січня Іран передав Україні тіла наших громадян.

Володимир Гапоненко мав 11600 годин нальоту на літаках Boeing 737, в тому числі 5500 годин в якості командира повітряного судна. У загиблого залишилися дружина і дві доньки.

Серед загиблих також було 82 громадян Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також 3 громадянина Німеччини та 3 Великої Британії.

Вічна пам’ять і Царство Небесне загиблим!

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Відбулася прес-конференція Патріарха Філарета щодо ситуації в Українському Православ'ї

20.01.2020
У понеділок, 20 січня, о 12.30 в прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” відбулася прес-конференція Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на тему “Відродження Київського Патріархату”. Поділитися дописом: