Патріарше богослужіння у неділю 16-ту після П’ятидесятниці

6 жовтня 2019 року, у 16-ту неділю після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння.

За Божественною літургією, Патріарх виголосив проповідь на тему недільного євангельського читання про чудесний улов риби (Лк., 17 зач., V, 1-11), коли апостоли за словом Ісуса Христа закинули сіті в море, хоч за всю ніч нічого не зловили, смирились, увірували і по слову Спасителя вловили дуже багато риб, що навіть сіті не могли витримати чудесний улов.

Святійший владика наголосив на тому, що Господь наш Ісус Христос впродовж Свого земного служіння завжди звершував чудеса, які свідчили, що Він є Боголюдина, Істинний Бог, Який прийняв людську природу, прийшов у цей світ, щоб спасти людину від гріха і від смерті.

“Якщо подивитись на весь період проповіді Ісуса Христа на землі, то вся ця проповідь супроводжувалась чудесами. Христос зціляв сліпих, калік, виганяв бісів, воскрешав мертвих, ходив по воді, як по суші. Багато чудес звершив Ісус Христос. І для чого все це Він робив? Насамперед, робив тому, що був Чоловіколюбний і співстраждав людям хворим і бідним. А по-друге, щоб показати, що перед ними стоїть не людина, а стоїть Бог. І тому одного разу фарисеям сказав: «Якщо ви не вірите Моїм словам, що я Син Божий, то повірте Моїм ділам». А діла – це чудеса. І чудеса свідчили, що Він не є простою людиною, а що Він є Син Божий” – сказав Патріарх.

Святійший відзначив, що чудеса звершувались в Церкві завжди, впродовж всього її існування та яскраво свідчили світу про Істину. Сповнена чудес була проповідь святих апостолів, які з благою вісткою про Христа Воскреслого обійшли всю римську імперію і навернули безліч людей до істинної віри. Чудесна стійкість у вірі та терпіння мучеників були проповіддю про Господа Бога, Який смертю смерть переміг, і свідки їхніх страждань, навіть самі мучителі, приймали віру мучеників і ставали християнами.

“Вся проповідь у Церкві православній підтверджувалась чудесами. Бо апостоли були неосвічені проповідники, а як могли неосвічені переконати філософів, людей освічених? Тільки чудесами, і тому багато навернулось до Христа не через мудрість проповіді, а через чудеса, які звершували святі апостоли. А коли настав період гонінь на Церкву, то терпіння мучеників вражало язичників. Вони думали, як може людина перетерпіти такі страждання, такі муки?! І тому багато із знатних людей, бачачи як ці мученики терпіли і не зрікались Христа, помирали, а вірили у майбутнє життя вічне, і самі навертались до Бога. І святителі теж звершували чудеса. І якщо взяти всю історію Церкви Христової від самого початку заснування Церкви і донині, у Православній Церкві звершуються чудеса” – нагадав Предстоятель.

Проповідник зосередив увагу слухачів на тому, що чудеса звершуються і сьогодні у житті багатьох вірян. Господь сотворить чудо, коли людина, очистившись від гріхів, буде просити допомоги з твердою вірою і смиренням серця.

“В Православній Церкві звершуються чудеса, але не всіма. Чудо може звершити православний, якщо цей православний має дар Святого Духа. А якщо він грішник, більше ніж язичник, то такий православний ніколи ніякого чуда не звершить, тому що він грішник, і в ньому благодаті Святого Духа нема. А для того, щоб звершувати чудеса, треба зробити себе храмом Святого Духа. Чому преподобні Печерські йшли в печери, ліса, пустелі? Для того, щоб очищати себе від гріхів і зробити себе храмами Святого Духа. І з історії ми бачимо все це. І ви, дорогі браття і сестри, самі відчуваєте, що коли ви звертаєтеся до Бога з вірою, з твердою вірою, то отримуєте те, що просите. А хто звертається до Бога з сумнівом: «А може Господь допоможе», то такій людині, яка сумнівається – Господь не допоможе. Не тому, що не може і не тому, що не любить, а тому, що людина сумнівається. А треба просити з вірою і тоді Господь Своєю Божественною силою звершить неможливе. Тому, дорогі браття і сестри, будемо пам’ятати, що Господь поруч з нами. Хочете, щоб Він допоміг вам і звершив чудо? Вірте в це і просіть зі сльозами, наполегливо і Господь допоможе” – закликав у своїй проповіді Святійший владика.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії пред Її чудотворним образом “Несподівана Радість”, під час якого підносились молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців та подав українському народові мир, єдність та Своє благословення.

Цього ж дня ввечері у Володимирському соборі Патріарх Філарет читав акафіст Покрову Божої Матері.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Щодо дезінформаційної атаки на УПЦ КП та Патріарха Філарета

7.10.2019
6 жовтня 2019 року у випуску ТСН Тиждень о 19:30, який транслював телеканал 1+1, оприлюднено сюжет, який стосується Української Православної Церкви Київського Патріархату та її Предстоятеля – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і базується на маніпулятивній, брехливій та тенденційній інформації. Поділитися дописом: