Православна Церква України не є правонаступником Української Православної Церкви Київського Патріархату

Православна Церква України не є правонаступником Української Православної Церкви Київського Патріархату, оскільки ліквідація юридичної особи (про яку заявляють в ПЦУ) правонаступництва не передбачає, – про це повідомляє юридичний відділ Київської Патріархії.

Юридичний відділ пояснює, що згідно з пунктом 12 статті 111 Цивільного Кодексу України усе майно у результаті ліквідації повертається учаснику юридичної особи. Таким учасником релігійної організації “Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату” є Помісний Собор.

Таким чином ПЦУ не здобула майно, права на яке зареєструвала.

Із огляду на зазначене, питання вчинення приватним нотаріусом міста Києва протиправних реєстраційних дій на користь ПЦУ щодо майна Київської Патріархії винесені на розгляд і вирішення спеціальної комісії Міністерства юстиції України.

Юридичний відділ Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Привітання Святійшого Патріарха Філарета з Днем соборності України

22.01.2020
Дорогі брати і сестри! Шановні українці! З Божої ласки, 1919 року у першопрестольному Києві, під передзвін Святої Софії, з благословення ієрархів і духовенства Православної Церкви, було проголошено Акт Злуки західних і східних земель в єдину незалежну Українську державу. Це був момент великої національної консолідації та духовної єдності всього українства. На […]