Привітання Святійшого Патріарха Філарета з Днем соборності України

Дорогі брати і сестри! Шановні українці!

З Божої ласки, 1919 року у першопрестольному Києві, під передзвін Святої Софії, з благословення ієрархів і духовенства Православної Церкви, було проголошено Акт Злуки західних і східних земель в єдину незалежну Українську державу. Це був момент великої національної консолідації та духовної єдності всього українства. На жаль, тоді ми втратили свободу, бо перестали бути єдиними.

Саме духовна єдність навколо древнього Києва, його престолу, наше жертовне служіння Богові та Україні є гарантією державної незалежності. Нині наша Церква є духовною опорою всього українського народу. Вона об’єднує всіх українців, від заходу та сходу, від півдня до півночі та тих, хто живе в діаспорі, далеко за межами України. Чужинці завжди прагнули поневолити наш народ, розділити його. Ось і тепер у нас намагаються забрати братів і сестер, які живуть за кордоном, підпорядкувати іноземним релігійним центрам.

Ми хочемо жити у мирній, процвітаючій, незалежній і єдиній Україні. Це право дане нам від Бога і ми повинні зробити усе, щоб воно реалізувалося. «Полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією думкою твоєю. Це є перша і найбільша заповідь. Друга ж подібна до неї: люби ближнього твого, як самого себе» (Мф. 22, 37-39) – ось ці заповіді є ключем до побудови успішної і процвітаючої України. Ми повинні любити Бога, поважати один одного, жертовно піклуватись про свою Батьківщину і бути єдиними у цьому.

У цей святковий День соборності щиро вітаю кожного українця, де б він не був, бажаю добра та Божої милості, закликаю пам’ятати слова нашого духовного гімну «Боже, нам єдність подай».

Сьогодні, особливо, молюся та закликаю Боже благословення на наших славних українських воїнів, які боронять нашу землю від ворога, не жаліючи навіть свого життя. Вони є живими символами незнищенної віковічної любові українців до своєї Вітчизни.

Нехай Боже благословення буде з усім нашим побожним українським народом!

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

Поділитися дописом:

Наступна

Святкове богослужіння з нагоди дня народження Святійшого Патріарха Філарета

23.01.2020
23 січня 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відзначає своє 91-ліття від дня народження. З цієї нагоди у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва Предстоятель Київського Патріархату звершив Божественну літургію. Поділитися дописом: