Різдвяне привітання Святійшого Патріарха Філарета (ВІДЕО)

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав вірян і весь український народ з великим святом – Різдвом Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа!

“Дорогі браття і сестри!
Христос народився! Славімо Його!

Кожного року ми урочисто святкуємо свято Різдва Христового, але багато з нас не розуміють, що ми святкуємо. Ми святкуємо народження Бога, Який будучи неосяжним став видимим через з’днання з нашою людською природою, народився від Пресвятої Діви. Чому? Тому що Бог не може з’єднатися зі злом, з гріхом. Треба було, щоб з’явилась Діва Чиста, з якою б міг з’єднатися Бог. Ми шануємо і Божу Матір, бо якби Вона не дала Свою плоть, то Бог би не з’єднався з людською природою. А так з’єднався, для чого?

Для чого треба було Богові з’єднуватись з людською прородою і ставати Людиною? Хіба Бог не міг існувати без цього? Міг. Бог не міг терпіти страждання людей від гріха і від смерті. І тому, зі Свого великого чоловіколюбства до свого творіння, Він принизив себе, будучи Богом – став Людиною. Народився не в царських чертогах, а народився там, де народжується скотина – у вертепі. Таке приниження і смирення Бог зробив для того, щоб визволити нас від зла, від гріха. Бог смирився до такої низості, чому? Тому що зло у людське творіння увійшло через гордість, бо першим згрішив гордістю диявол, найвивщий ангел, який потім спокусив Адама і Єву, і смерть та гріх увійшли в людський рід. Саме для того, щоб визволити людський рід від цього зла, гріха і гордості – Бог смиряє Себе до такого стану. Він перетерпів, перестраждав через наш гріх – і смерть, і страждання, і Голгофу, але воскрес! І тим самим, Своїм воскресінням, переміг смерть, а раніше, ніж перемогти смерть, Він переміг гріх. Яким чином він переміг гріх? Через те, що перетерпів страждання. Страждання є наслідком гріха. І тому, терплячи страждання, Він визволяв нас від гріха.

Дорогі браття і сестри, святкуючи Різдво Христове ми, насамперед, повинні подумати не про святкові трапези, а про те, яким чином Бог визволив нас від гріха і від смерті і повернув нас до першого блаженства. Навіть не до першого блаженства, а вище, бо Він посадив людську природу праворуч Бога Отця. Наше земне життя і полягає в тому, щоб боротись з гріхом, зі злом. Зло, гріх, неправда панують у цьому світі. І не тільки серед людей, які не вірять у Бога, а в самих Церквах панує неправда і гріх. Це не тільки тепер, але із самого початку існування Церкви. Тому боротьба за правду, за святість, за праведність, благочестя ведеться із самого початку заснування Церкви Христової. Не дивуйтесь тому, що і зараз триває та сама боротьба за правду.

Нас, особливо, турбує мир в нашій країні, бо на сході люди страждають від війни. І кращі сини і дочки України, з любові до своєї Батьківщини, віддають своє життя. Ось це є свідченням того, що люди боряться на боці правди, бо люблять свою землю, люблять свій народ. Ми їх шануємо і Господь теж нагородить за їх великі подвиги.

Нам треба боротись із корупцією, про яку ми дуже багато говоримо, але корупція як була, так і залишається. Нам треба кожному жити на землі по правді і якомога більше любити добро. Ми любимо, коли нас люблять, а ми не хочемо любити інших. Інших ми часто ненавидимо. Може і справедливо ненавидимо за їх зло, але нам зло треба ненавидіти, а людину треба любити. І в цьому нам допомагає Божественна благодать, яка дарується нам всім заради того, що Господь наш Ісус Христос став Людиною і спас нас від гріха і від смерті.

Я вас поздоровляю, дорогі браття і сестри, бажаю, щоб Господь дарував нам мир, злагоду, щоб ми були добрими, любили один одного, шанували одини одного і прославляли Господа нашого Ісуса Христа, Який народився у Вифлеємі. Йому слава навіки віків” – побажав усім християнам Предстоятель Київського Патріархату.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет відслужив Різдвяне Всенічне бдіння

6.01.2020
7 січня Православна Церква відзначає одне з найбільших свят у році та згадує одну з головних подій у справі людського спасіння – Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Напередодні ввечері, 6 січня 2020 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив урочисте та святкове Всенічне бдіння у […]