Щодо дезінформаційної атаки на УПЦ КП та Патріарха Філарета

6 жовтня 2019 року у випуску ТСН Тиждень о 19:30, який транслював телеканал 1+1, оприлюднено сюжет, який стосується Української Православної Церкви Київського Патріархату та її Предстоятеля – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і базується на маніпулятивній, брехливій та тенденційній інформації.

Знову транслюється стара, але штучно актуалізована інформація про акції протесту, до яких нібито має відношення наша Українська Православна Церква Київського Патріархату та Патріарх Філарет. Про «руку Кремля». До речі, робиться це напередодні судового засідання, яке має відбутися 10 жовтня 2019 року і де Українська Православна Церква Київського Патріархату продовжить свою боротьбу проти незаконних зазіхань зі сторони колишнього Міністерства культури та Православної Церкви України.

Одним з головних завдань, яке ставили перед собою автори сюжету, було посіяти українцям думку, що нібито ПЦУ є дійсно автокефальною церквою. І всі, хто заперечує автокефалію ПЦУ і говорить про залежність її від Вселенського Патріархату – оголошуються «рукою Москви». Тому, за допомогою спекуляцій та наклепів, православних українців  журналісти 1+1 намагаються переконати, що Патріарх Філарет, який впродовж тридцяти років веде боротьбу за автокефалію Української Церкви, нібито «працює на Москву».

Цю нісенітницю ми побачили у сюжеті. Ціла когорта недругів Патріарха Філарета мали можливість вилити багато бруду у цьому випуску ТСН. Але, насправді, беззаперечним є те, що ПЦУ реально має залежність від Константинопольського Патріархату і ця залежність є і в Томосі, і в статуті ПЦУ, і у впливі ієрархів Константинополя на рішення всередині Православної Церкви України. У всіх цих аспектах проявляється підпорядкованість Київської митрополії – Вселенському Патріархату, проте Українська Православна Церква Київського Патріархату є дійсно незалежною від будь-який центрів і дбає про благо українського народу і Української держави та докладає для цього всі зусилля.

Якщо співставити слова та дії Патріарха Філарета протягом останніх трьох десятиліть, то ми не побачимо відмінностей ані на початку 90-х, ані 2000-х, ані тепер. І тоді і зараз Предстоятель Київського Патріархату говорить про необхідність побудови Української Церкви незалежної від Москви і Константинополя. Через те, він дійсно був і є головним ворогом не тільки Російської Православної Церкви, яка навіть оголосила Патріарху «анафему», але і всіх, хто прагне контролювати релігійне життя українського народу.

Напевно, постать 90-літнього Святійшого Патріарха Філарета викликає страх у противників ідеї незалежної Української Православної Церкви. Мабуть, наклепи, неправда, однобока та упереджена інформація – це гідна «подяка» нашому Предстоятелю за ті титанічні зусилля, які він докладає, аби зберегти Київський Патріархат та ідею справді автокефальної Української Православної Церкви.

Що б не відбувалось, Українська Православна Церква Київського Патріархату була, є і буде існувати та вести своїх вірних до пізнання Істини і спасіння та залишиться надійною духовною основою незалежної Української держави.

Нагадаємо ще раз. ТСН Тиждень не залучали до підготовки свого сюжету представників Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Ми сподіваємось, що журналісти ТСН та телевізійний канал 1+1, все ж таки, прагнуть до об’єктивного висвітлення інформації та подій. А тому, публічно звертаємось до вас, шановні представники ТСН, знайдіть можливість почути офіційну позицію Української Православної Церкви Київського Патріархату та її Предстоятеля – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Ми готові надати вам таку позицію.

Однак пам’ятайте, брехня, яку поширили журналісти і всі залучені у сюжеті про Українську Православну Церкву Київського Патріархату у ТСН Тиждень 6 жовтня 2019 року, неодмінно матиме наслідки, бо ви виступили проти правди. Там де правда, там Бог, а Бог не буває осоромленим. Не забувайте про це!

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відслужив акафіст святій великомучениці Варварі

8.10.2019
8 жовтня 2019 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив читання акафісту святій великомучениці Варварі у Володимирському кафедральному соборі м.Києва. Нагадаємо, що кожного вівторка о 7.45 у Володимирському соборі, перед нетлінними і чудотворними мощами святої Варвари, служиться соборний акафіст великомучениці. Практично завжди цю молитву очолює Святійший Патріарх Філарет. Оспівуємо […]