Щодо рішення Священного Синоду ПЦУ від 4 лютого 2020 року

Ухвали Священного Синоду Православної Церкви України від 4 лютого 2020 року щодо Святійшого Патріарха Філарета не мають ніякої канонічної чи юридичної сили, оскільки Патріарх Філарет є Предстоятелем іншої Церкви – Української Православної Церкви Київського Патріархату та не є ієрархом Православної Церкви України.

З цього приводу, з благословення Предстоятеля, прес-служба Київської Патріархії повідомляє наступне:

20 червня 2019 року Помісний собор Української Православної Церкви Київського Патріархату прийняв рішення про вихід Української Православної Церкви Київського Патріархату зі складу новоутвореної Православної Церкви України. Святійший Патріарх Філарет є Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату і не може бути членом Священного Синоду іншої Церкви – Православної Церкви України. Про це Патріарх Філарет повідомив митрополита Епіфанія у своєму листі від 3 лютого 2020 р., напередодні засідання Священного Синоду ПЦУ, яке відбулося 4 лютого.

Щодо заборони Патріарху звершувати єпископські хіротонії та визнання архієрейських хіротоній, звершених ієрархами Української Православної Церкви Київського Патріархату на чолі зі Святійшим Патріархом Філаретом, “нікчемними”, зазначимо, що подібне рішення раніше приймав Московський Патріархат по відношенню до Патріарха Філарета і єпископів Київського Патріархату. Переважна більшість архієреїв Православної Церкви України, хіротонії яких були звершені Святійшим Патріархом Філаретом та іншими архіпастирями, в тому числі і нинішнього Предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, – відбувалися після “заборони” Московського Патріархату висвячувати єпископів, та вважалися російською церквою “неканонічними, недійсними і нікчемними”. Проте, незалежно від неправославної позиції Московського Патріархату, архієрейські хіротонії Київського Патріархату є канонічними і дійсними, що також визнали Вселенський Патріарх, Олександрійський Патріарх та Елладська Православна Церква. Ми закликаємо керівництво ПЦУ не уподібнюватись Московському Патріархату в неканонічних осудженнях та не звершувати хулу на Духа Святого.

Будь-які рішення Православної Церкви України щодо Української Православної Церкви Київського Патріархату чи її Предстоятеля Святійшого Патріарха Філарета – не мають канонічної та юридичної сили, оскільки це є інша Церква. Так само, наприклад, не мають сили і не підлягають виконанню рішення ПЦУ щодо УПЦ МП чи іншої релігійної організації.

Українська Православна Церква Київського Патріархату, на чолі з Предстоятелем Святійшим Патріархом Філаретом, є автокефальною Українською Православною Церквою, яка не є частиною Православної Церкви України, не підпорядковується Константинополю, Москві чи іншим іноземним церковним центрам, а служить своєму побожному українському народові та інтересам незалежної Української держави.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Предстоятель Київського Патріархату зустрівся з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини

7.02.2020
07 лютого 2020 року відбулась зустріч Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової. Поділитися дописом: