Святійший Патріарх Філарет взяв участь у Національному Форумі «Трансформація України»

4 червня 2019 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у Національному Форумі «Трансформація України», який відбувся в НСК Олімпійський.

Темою засідання Національного Форуму була «Перезавантаження відносин між Україною і Заходом на основі вироблення спільної стратегії».

У форумі взяли участь: Святійший Патріарх Філарет, старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко, член Наглядової ради НФТУ, президент УСПП Анатолій Кінах, Посол Республіки Литва в Україні Марюс Януконіс, голови Координаційних Рад НФТУ, координатор НФТУ Михайло Харій, глава ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, депутати Верховної Ради, волонтери і добровольці, представники бізнесу, науки, дипломати, державні діячі та посадовців. Серед присутніх був спеціально запрошений гість, американський дипломат, експерт Атлантичної ради Деніел Фрід.

Засідання відкрив голова Антикризової ради громадських організацій України, Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

Національний Форум розпочався із спільної молитву, яку провів Патріарх Філарет. Після молитви Святійший Владика звернувся до учасників Форума:

Шановні учасники Національного Форуму «Трансформація України»! Дорогі друзі! Ми живемо в складний час. Час випробування. Достойна Україна бути Державою, чи ні? Наш народ, наші сини і дочки показали своєю кров’ю і своїм життям, яке вони віддали, що Україна достойна бути незалежною Державою. Тепер від нас залежить, якою буде ця Держава. Чи вона буде демократичною, такою, як Європейські країни, чи вона буде у складі Росії. Ми вибрали Європейський напрямок. Для того, щоб бути нам в Європі нам треба бути Європейською Державою всередені, а не називатися Європейцями, в жити по-радянськи.

Ми створили самі таку корупційну систему, яку тепер дуже тяжко подолати, але її треба подолати, знищити цю корумповану систему. Для того і існує цей форум «Трансформація України», щоб змінити цю корумповану систему.

Також, Патріарх Філарет зазначив, що без духовної основи, зокрема без допомоги Божої ми нічого досягнути не можемо:

«Має до цього відношення Церква? Має, пряме відношення! Тому що без духовної основи, а це значить без правди, без моралі, без терпіння, без Бога – ми нічого зробити не можемо. Тому, Церква приймає участь у форумі «Трансформація України». Ми – церковні люди, віруючі люди, насамперед повинні покладати надію на Бога. Треба не просто вірити, щоб Бог існує, а треба знати що Він керує цим світом, керує народами і кожним із нас. Тому насамперед до нього звертаймося, щоб Він нам допоміг. І Він допоможе. Допоможе тому, що ми хочемо кращого, а не гіршого. Ми хочемо правди, а не неправди. Ми хочемо служити ближньому. Господь сказав: «Полюби ближнього, як самого себе». Тому наша мета – служити ближньому і служити людям».

Учасники говорили також про необхідність посилення національних і міжнародних зусиль задля подолання загроз, які постали перед країною: корупції, ослаблення економіки, посилення трудової міграції тощо.

Мета Національного Форуму «Трансформація України» – побудувати країну європейського типу, яка відповідатиме Копенгагенським критеріям, належатиме до Трансатлантичної спільноти націй, шляхом розробки та реалізації всеохопної довгострокової стратегії, спільно розробленої Україною та Заходом.

Прес-центр Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Президент України Володимир Зеленський подякував Патріарху Філарету

4.06.2019
Президент України Володимир Зеленський подякував Патріарху Філарету за привітання і побажання з нагоди вступу на пост Президента України та надіслав Святійшому Владиці вітальну адресу. Поділитися дописом: