У Києві відбувся Форум «На захист Київського Патріархату»

20 грудня 2019 року в Києві у Національному центрі “Український дім” пройшов Форум громадськості «На захист Київського Патріархату».

Форум, який відбувся за ініціативи громадських організацій і з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, був присвячений проблемі незаконної ліквідації Української Православної Церкви Київського Патріархату, яку вчинили Міністерство культури разом з Православною Церквою України.

У заході взяли участь політичні і громадські діячі, науковці, митці і письменники, журналісти, представники конфесій, козацтва і ветерани АТО, духовенство та віруючі Української Православної Церкви Київського Патріархату. Зокрема, до президії Форуму були запрошені: Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет; керуючий справами Київської Патріархії єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій; віце-президент Академії наук вищої освіти України Володимир Ляхоцький; громадські діячі – Руслан Расулов, Міла Мельничук, Вадим Барабаш, Василій Марущинець та парафіянин УПЦ Київського Патріархату Юрій Ткач.

Робота Форуму розпочалася з молитви “Отче наш”, яку виголосив Святійший Патріарх Філарет та виконанням Державного Гімну України.

На початку до учасників Форуму звернувся зі словом-доповіддю Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який окреслив мету заходу і розповів про ситуацію, що склалася в Українському Православ’ї після отримання Томосу. Святійший владика, зокрема, наголосив, що в незалежній Україні має бути незалежна від будь-яких закордонних центрів Православна Церква. Такою Церквою є Українська Православна Церква Київського Патріархату, яку знищують представники Мінкульту разом з керівництвом ПЦУ, що є грубим порушенням Конституції України, релігійної свободи і прав громадян – віруючих Київського Патріархату.

Також на захист і підтримку Української Православної Церкви Київського Патріархату виступили засновник та перший командир батальйону «Айдар», народний депутат України VIII скликання Верховної Ради України Сергій Мельничук; керівник юридичного відділу Київської патріархії Неоніла Ткаченко; громадські діячі Вадим Барабаш, Руслан Расулов та Володимир Ляхоцький; представники духовенства, козацтва та української інтелігенції.

На урочистому засіданні Святійшому Патріарху Філарету вручили нагороду Академії наук вищої освіти України – медаль святого Володимира.

За підсумками роботи Форуму було затверджено Звернення до духовенства, вірян, державної влади і громадянського суспільства.

ЗВЕРНЕННЯ
Форуму української громадськості
«На захист Київського Патріархату»

20 грудня 2019 року в Українському домі м. Києва проходив Форум української громадськості «На захист Київського Патріархату». Приводом для скликання Форуму був протест проти рішення Священного Синоду ПЦУ 14 грудня 2019 року про ліквідацію Української Православної Церкви Київського Патріархату, а також проти постанови Міністерства культури про зняття з державної реєстрації Київської патріархії і Української Православної Церкви Київського Патріархату від 30 січня 2019 року.

У Форумі взяли участь народні депутати України різних скликань, представники науки і культури, письменники, представники різних громадських організацій, українське козацтво, військові, архієреї, духовенство та пересічні віруючі Київського Патріархату.

Форум заслухав доповідь Патріарха Філарета про церковну ситуацію в Україні, а також виступи учасників Форуму на підтримку Київського Патріархату.

Форум «На захист Київського Патріархату» ухвалив такі рішення:

1. Форум підтримує подальше існування і діяльність Української Православної Церкви Київського Патріархату та її центру – Київської патріархії. Київський Патріархат підтримує 7,7% населення України, згідно із соціологічним опитуванням Центру Разумкова; ПЦУ – 13,4%, а УПЦ Московського Патріархату – 10,6%. Крім того, УПЦ Київського Патріархату продовжує існувати в Україні і за кордоном. Ліквідація Київського Патріархату означала б порушення релігійної свободи мільйонів громадян України.

2. Форум засуджує і не визнає незаконне рішення Священного Синоду ПЦУ про завершення ліквідації Української Православної Церкви Київського Патріархату так званою ліквідаційною комісією ПЦУ на чолі з митрополитом Черкаським Іоаном (Яременком). Ліквідаційна комісія сама по собі незаконна, бо створена не Помісним Собором, який заснував УПЦ Київського Патріархату; і тільки він має право на створення подібної комісії. Крім того, ліквідаційна комісія створена 27 липня 2019 року, а УПЦ Київського Патріархату вийшла зі складу ПЦУ 20 червня 2019 року. Тому ПЦУ не мала права ліквідовувати те, що їй не належить. Може Священний Синод ПЦУ ліквідувати УПЦ Московського Патріархату? Два архієреї та декілька сотень парафій Московського Патріархату теж об’єдналися в ПЦУ, чому ж тоді Священний Синод ПЦУ не ліквідовує цю Церкву?

3. Форум звертається до Президента України Володимира Зеленського, гаранта Конституції, забезпечити релігійні права і свободи віруючих Київського Патріархату і не дозволяти державним чиновникам Міністерства культури України порушувати закони України і тим самим завдавати шкоду іміджу України у світі. Ми просимо Президента сприяти поверненню державної реєстрації УПЦ Київського Патріархату, яку він мав до 30 січня 2019 року. Незаконне позбавлення державної реєстрації паралізувало життя і діяльність Київської патріархії.

4. Доручити Патріарху Філарету звернутися від імені Форуму «На захист Київського Патріархату» до ООН, до Ради Європи і до ОБСЄ про порушення релігійної свободи, прав людини і вплинути на владу України захистити релігійні права і свободи віруючих Київського Патріархату.

5. Ми віримо в перемогу правди, бо правда завжди перемагає, адже з нею Бог.

Захід закінчився спільною молитвою.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю 27-му після П’ятидесятниці

22.12.2019
22 грудня 2019 року, у 27-му неділю після П’ятидесятниці, коли Церква згадує зачаття прав. Анною Пресвятої Богородиці та вшанування ікони Божої Матері «Несподівана Радість», Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: