У Володимирському соборі м.Києва вшанували пам’ять святої великомучениці Варвари

17 грудня Православна Церква вшановує пам’ять святої великомучениці Варвари, мощі якої вже понад 900 років зберігаються у Києві та більше чим півстоліття з цього часу – у Володимирському соборі столиці. Щороку у соборі відбуваються особливі урочисті богослужіння на честь великомучениці Варвари й тисячі вірян приходять поклонитися великій святині.

Напередодні свята, 16 грудня увечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння. Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та прибуле на свято духовенство.

На літії за вечірнею, з благословення Святійшого Патріарха, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф благословив хліб, вино, пшеницю та єлей, які згодом під час утрені були роздані віруючим у храмі.

Під час полієлею на утрені й аж до самого закінчення святкового канону великомучениці Варварі Патріарх Філарет помазував парафіян освяченим єлеєм біля нетлінних і чудотворних мощей великомучениці.

Після Всенічного бдіння у соборі відбулося наречення архімандрита Даниїла (Кудибина) на єпископа Дніпровського і Криворізького, якого було обрано на засіданні Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату 14 грудня 2019 року.

17 грудня вшанування пам’яті святої великомучениці Варвари розпочалося з самого ранку. Вже о 6.30, коли духовенство собору готувалося до ранної літургії, до раки з мощами великомучениці почав линути віруючий народ.

Цього дня Святійший Патріарх Філарет у співслужінні митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа, єпископа Переяславського і Білоцерківського Андрія, єпископа Сумського і Охтирського Никодима та духовенства звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

За богослужінням відбулася хіротонія архімандрита Даниїла (Кудибина) на єпископа Дніпровського і Криворізького.

Перед початком Божественної літургії був звершений особливий чин, який є частиною архієрейської хіротонії. Кандидат у єпископський сан виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти правила Апостолів, Вселенських і Помісних Соборів та отців Церкви.

Також за літургією Святійший Патріарх Філарет рукоположив іподиякона Макарія Фадеєва у сан диякона.

Після запричасного стиха з проповіддю до вірян звернувся клірик собору протоієрей Михаїл Трускавецький і розповів про життя, подвиг віри і чудеса святої діви Варвари.

По завершенні літургії відбувся молебень до святої великомучениці Варвари перед її нетлінними і чудотворними мощами. Предстоятель Київського Патріархату прочитав молитву, а потім все духовенство під спів величання вклонилося святині.

Після цього Святійший Патріарх Філарет звернувся до єпископа Дніпровського і Криворізького Даниїла і вручив йому архієрейський жезл.

Упродовж дня у соборі звершувалися молебні та акафісти до великомучениці Варвари та прочитувалося для вірних життя святої угодниці. Володимирський собор був наповнений молільниками і до мощей святої великомучениці постійно йшли люди, щоб помолитись і попросити молитовної допомоги.

Свята великомученице Варваро, моли Бога за нас!

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Відповідь Патріарха Філарета на слова і діла митрополита Епіфанія

18.12.2019
Найнебезпечнішою у боротьбі добра і зла є напівправда. Напівправдою диявол в образі змія спокусив наших праотців Адама і Єву. Якщо проаналізувати історію і життя сучасного суспільства, то не тяжко дійти висновку, що зло має успіх там, де діє напівправда. Ознайомившись з доповіддю Предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, можна впевнено сказати, що […]