Відбулася прес-конференція Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета щодо останніх подій в Українському Православ’ї

31 липня 2019 року, у приміщенні Київської Патріархії, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів прес-конференцію, під час якої розповів про ситуацію, яка склалася в Українській Церкві.

На початку прес-конференції Патріарх Філарет привітав представників ЗМІ та розповів про події, які відбуваються в Українському Православ’ї. Патріарх наголосив, що Томос про автокефалію Української Православної Церкви обмежує права Церкви, зокрема забороняє духовну опіку української діаспори у всьому світі, а віддає велику українську діаспору у підпорядкування Вселенського Патріархату. Такого немає в жодній Православній Церкві, крім Еладської Церкви. Всі Православні Церкви духовно опікуються своєю діаспорою і підтримують її. Нажаль, ПЦУ, згідно Томосу, не може цього робити.

Патріарх розповів журналістам про Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату, що відбувся 20 червня 2019 року та прийняв рішення, що Українська Православна Церква Київського Патріархату існує і виходить із складу Православної Церкви України.

“З 20 червня Українська Праволавна Церква Київського Патріархату існує окремо від Православної Церкви України. І ця Церква – ПЦУ, очолювана митрополитом Епіфанієм, немає до Української Православної Церкви Київського Патріархату ніяких ні канонічних, ні юридичних прав” – сказав Патріарх.

Розповідаючи про причини скликання Помісного собору УПЦ КП Святійший владика повідомив, що саме фактична залежність ПЦУ та її Предстоятеля від Вселенського Патріархату є головною причиною відокремлення Київського Патріархату від Православної Церкви України.

Також Патріарх прокоментував рішення Священного Синоду ПЦУ від 27 липня ц.р. щодо т.зв. ліквідації Київської Патріархії УПЦ КП та дії Міністерства культури України, яке намагається зняти з реєстрації Українську Православну Церкву Київського Патріархату.

“Митрополит Епіфаній провів 27 липня Священний Синод, на якому прийняли рішення про створення комісії про ліквідацію не тільки Київського Патріархату, а про передачу всього майна Київської Патріархії – Київській митрополії, без нашого відома і без нашого дозволу. Що нас, особливо, турбує, що Міністерство культури і Міністерство юстиції теж прийняли рішення із зняття реєстрації Київської Патріархії. Цього права вони не мають. Чому не мають? Тому що я не звертався до них про ліквідацію Київської Патріархії. Без звернення Патріарха, або керівника тієї чи іншої, навіть, єпархії, Міністерство юстиції і Міністерство культури не мають права цього робити. Київська Патріархія не подавала прохання і Статуту про переєстрацію на ПЦУ. Оскільки ми не подавали, то Міністерство юстиції не має права без нашої згоди, без нашого прохання знімати нас з реєстрації. Ми подали в суд на Міністерство культури України, яке незаконно зняло з реєстрації Київську Патріархію і Українську Православну Церкву Київського Патріархату… Підкреслю, без згоди керівника єпархії, без згоди керівника Київської Патріархії Міністерство юстиції і Міністерство культури не мають права знімати з реєстрації. А вони це зробили. Ми вважаємо, що ці дії незаконні” – відзначив Патріарх.

Предстоятель Київського Патріархату також відповів на запитання від представників ЗМІ.

Відеозапис прес-конференції Ви можете переглянути на YouTube каналі Церкви або фейсбук-сторінці Церкви за посиланням.

Прес-центр Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У с. Півні на Київщині представники ПЦУ звершили рейдерське захоплення парафії УПЦ Київського Патріархату

31.07.2019
30 липня 2019 року представники Православної Церкви України звершили рейдерське захоплення парафії святого Іоана Златоустого Української Православної Церкви Київського Патріархату у с. Півні Фастівського району на Київщині. Поділитися дописом: