Відбулося наречення архімандрита Никодима (Кобзаря) на єпископа Сумського і Охтирського

14 грудня 2019 року, напередодні 26-ї неділі після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Харківський і Богодухівський Ілля, єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, вікарій Білгородської єпархії єпископ Валуйський Петро, клірики кафедрального храму та інше духовенство.

Після Всенічного бдіння у соборі відбулося наречення архімандрита Никодима (Кобзаря) на єпископа Сумського і Охтирського, якого було обрано на засіданні Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату 14 грудня 2019 року.

Архімандрит Никодим (Кобзар) звернувся до Святійшого Патріарха Філарета та архіпастирів зі ставленицьким словом:

“Ваша Святосте, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України, Ваші Високопреосвященство та Преосвященства, богомудрі архіпастирі і милостиві отці!

Нині я стою перед вами зі страхом, трепетом і душевним хвилюванням у цей величний у моєму житті день, прикликаний через вас бути єпископом Церкви Христової, яку Він здобув Своєю Чесною Кров’ю.

З великим страхом і трепетом, але й не без надії на Божественну благодать, яка немічне зцілює і збідніле поповнює, сприйняв я постанову Святійшого Патріарха Філарета та Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату бути мені єпископом Церкви Христової, єпископом цієї давньої землі, де слово Боже проповідував святий апостол Андрій Первозванний, де скінчили своє життя багато мучеників, святителів, подвижників віри та благочестя.

Яка велика та невимовна милість Божа до мене! Яка відповідальність покладається на мене! Чим відплачу я Господу за всі благодіяння Його до мене (Пс. 115, 3). Благослови, душе моя, Господа.

Єпископ – продовжувач на землі справи Христової та святих апостолів, будівників Тайн Божих, головний учитель віри й правди, який все своє життя, всі сили і знання повинен віддавати на служіння Церкві Христовій.

Багато святителів Божих боялися цього величного єпископського служіння, то чи мені грішному не боятися його? Але, твердо вірю у Промисел Божий, віруючи в те, що кожному з нас вказується шлях життя самим Господом.

Підбадьорюють моє серце слова Христові: «Нехай не тривожиться серце ваше і нехай не жахається» (Ін. 14, 27) і слова Господа, сказані святому апостолові Павлу: «Досить тобі благодаті Моєї, бо сила Моя виявляється в немочі» (1 Кор. 12, 9).

Благаю вас, богомудрі архіпастирі, помоліться за моє недостоїнство, щоб Господь простив мені мої гріхи та немочі, і своєю Божественною благодаттю заповнив убогість мою. Коли настане момент моєї Великої П’ятидесятниці, владики святі, помоліться за мене, щоб через ваші руки зійшла на мене повнота Божественної благодаті.

Обіцяю Господу, перед лицем Його Церкви, зі страхом Божим нести надане мені служіння і все життя покласти на те, щоб за образом Пастиреначальника Христа пасти довірене мені стадо церковне, і на ділі бути достойним продовжувачем святителів Божих. Амінь”.

Чин наречення нового єпископа завершився уставним многоліттям.

Архієрейська хіротонія єпископа Сумського і Охтирського Никодима (Кобзаря) буде звершена 15 грудня за Божественною літургією у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Архієрейська хіротонія єпископа Сумського і Охтирського Никодима (Кобзаря)

15.12.2019
15 грудня 2019 року, у неділю 26-ту після Пятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння. Поділитися дописом: