Відбулося наречення архімандрита Варсонофія (Качана) на єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського

28 грудня 2019 року, напередодні 28-ї неділі після П’ятидесятниці, святих праотців, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек, клірики кафедрального храму та інше духовенство.

Після Всенічного бдіння у соборі відбулося наречення архімандрита Варсонофія (Качана), клірика Хмельницької єпархії УПЦ Київського Патріархату, на єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського, якого було обрано на засіданні Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату 27 грудня 2019 року.

Під час чину наречення архімандрит Варсонофій (Качан) звернувся до Святійшого Патріарха Філарета та архіпастирів зі ставленицьким словом:

“Ваша Святосте, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, богомудрий святителю і милостивий отець! Преосвященні владики і архіпастирі!

Зі страхом Божим предстою сьогодні перед Вами, святителі Христові!

Рішенням Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату Ви призиваєте мене, недостойного, до високого і відповідального архіпастирського служіння. У прийнятому Вами рішенні вбачаю голос Церкви, яким Господь наш Ісус Христос призиває мене, сповненого немочей тілесних і духовних, взяти Його ярмо і зі світлом Правди це служіння, як один із Його обраних рибалок. Сам Спаситель сказав Своїм учням і апостолам: «Не ви Мене обрали, але Я обрав вас і настановив, щоб іншим ви приносили плід» (Ін. 15, 16).

Єпископ – це світильник, який має світити всім. Цим світлом є добрі діла, через які «…прославляється Отець наш, що є на небесах» (Мф. 5, 16).

Душа моя сповнена страхом і трепетом від усвідомлення того, до чого я сьогодні приступаю. Від цього служіння ухилялись великі отці Церкви Христової, бо вважали себе недостойними стати на шлях апостольського служіння.

Звертаю свій молитовний погляд на Пресвяту Богородицю, у надії на Її захист. Зважуючись на це служіння, промовляю: «Всю надію мою покладаю на Тебе, Мати Божа! Збережи мене під покровом Твоїм!». Уповаю на молитовне заступництво святих угодників Божих, всіх святих, які на землі Українській просіяли.

У трепеті своєї душі, я згадую роки свого духовного становлення. Згадую своє дитинство, яке я із ранніх літ проводив у храмі, завдячуючи в цьому своїм рідним, які заклали в моїй душі зерно любові до Бога і Його Святої Церкви. Згадую роки навчання у Духовній семінарії та академії на території Троїце-Сергієвої Лаври. Безмежно дякую тим духовним наставникам, яких Господь ставив на шляху мого утвердження в священичому служінні. Безперестанно згадую їх у своїх молитвах.

Пройшовши певний відрізок мого життя в Церкві, я стою зараз на порозі вищого служіння. Яким воно буде? Переконаний у тому, що кожного дня буду долати вузький, тернистий, сповнений скорботами і випробуваннями шлях, яким йшли учні Христові – святі апостоли.

Ваша Святосте, преосвященні владики! Завтра Ви покладете на мою, прихилену до святого престолу, голову Євангеліє та свої святительські руки, щоб піднести молитви і призвати благодать Святого Духа. Завтра день моєї П’ятидесятниці. Я нічого для себе не прошу, нічого собі не бажаю, окрім одного – нехай на мені спочине мир і благословення Всесильного Господа Бога – Отця, Сина і Святого Духа. Щоб те єпископське служіння, яке мені належить звершувати, було спасительним для народу Божого і для мене грішного. Амінь”.

Чин наречення нового єпископа завершився уставним многоліттям.

Архієрейська хіротонія єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Варсонофія буде звершена 29 грудня 2019 р. за Божественною літургією у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю 28-му після П’ятидесятниці

29.12.2019
29 грудня 2019 року, у неділю 28-ту після Пятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння, де відбулося чин наречення архімандрита Варсонофія на єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського. Його Святості […]