Відкрите звернення вірян на захист Київського Патріархату

Шановна православна громадо, браття і сестри!

Ми, парафіяни Української Православної Церкви Київського Патріархату, не взмозі мовчати і звертаємось до всієї української православної пастви з великою надією на розуміння і бажання зберегти незалежну Українську Православну Церкву, ту, за яку боровся православний народ України і яку впродовж всього свого життя розбудовував великий син українського народу Святійший Патріарх Філарет.

На жаль, сьогодні Київська патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату терпить чергове ущемлення і перебуває на межі знищення.

Під гаслом «незалежності» православним мирянам пропонується модель під назвою Православна Церква України, створена колишнім президентом Порошенко П.О. разом з митрополитом Епіфанієм.

Президент Порошенко П.О., попри свій державний статус і конституційні норми про відділення церкви від держави, взяв на себе особисту ініціативу створення «незалежної» церкви в Україні і в результаті багатомісячних, потайних від громади, переговорів із Патріархом Варфоломієм виторгував Україні і незалежній Українській Православній Церкві Київського Патріархату статус митрополії.

При цьому, Порошенко П.О. свідомо обманює як предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарха Філарета, так і весь український православний світ.

Так, Порошенко стверджує про повну незалежність новоутвореної церкви, насправді ж, сам, особисто, без будь-якого узгодження з архієреями і Патріархом Філаретом, бере на себе всю ініціативу і утворює митрополію, підпорядковану Константинопольському Патріархату.

Ані тексту Томосу, ані будь-яких переговорів на рівні керуючих архієреїв єпархій Української Православної Церкви Київського Патріархату щодо реорганізації церкви, умов, перепідпорядкованості – не було.

Лише 06.01.2019 р. Україна отримала текст Томосу і дізналася істину, яку досі тримав потайки колишній Президент Порошенко П.О.

Сьогодні всі кажуть: «А що ж Патріарх Філарет 15.12.2018 р. на Святійшому Синоді не виставив своєї кандидатури на Предстоятеля нової церкви і підписав Указ про розпуск Київського Патріархату?». А тому і погодився і підписав, що був введений в оману главою держави, митрополитом Епіфанієм та архієпископом Євстратієм, які запевняли, що ми від Константинополя отримаємо повну незалежність і самостійність. А що маємо?

Вже віддали Константинополю Андріївську церкву, не можемо без узгодження з Патріархом Варфоломієм розглядати спірні питання, отримувати миро. Тобто Православна Церква України віддана у підпорядкування Константинопольському Патріархату.

То це ви називаєте незалежністю? І це тільки початок.

Ми впевнені, що йому заздалегідь було поставлене завдання знищити Київський Патріархат і його Предстоятеля.

А з іншого боку, новостворена Церква і її предстоятель Епіфаній – головне і надійне знаряддя Порошенка П.О. у боротьбі з новою владою, яку він боїться і ненавидить.

Святійший Патріарх Філарет майже тридцять років бореться за створення в Україні власної, самостійної незалежної Церкви, яка б була надійним духовним оплотом як держави, так і кожного мирянина.

Завдяки зусиллям нашого Патріарха був створений капеланський рух, який першим почав надавати допомогу воїнам АТО.

Невже людина, яка була взірцем протягом багатьох років завдяки прямому обману непорядних людей втратила довіру всієї православної пастви?

Сьогодні наша незалежна Православна Церква, яка є ядром для створення Помісної Православної Церкви і її Предстоятель у великій скруті і потребують нашого розуміння, підтримки і захисту.

Якщо наш народ не захистить здобутків багатьох років боротьби, ми втратимо не тільки церковну незалежність, – ми втратимо свою державу!

Закликаємо вас, дорогі браття і сестри, піднятись на боротьбу за нашу Київську Патріархію, за Українську Православну Церкву Київського Патріархату та її славного Предстоятеля – Патріарха Філарета – Героя України.

Поділитися дописом:

Наступна

Віряни Київського Патріархату просять Президента України захистити їхні конституційні права

8.08.2019
5 серпня 2019 року, наступного дня після заклику Патріарха Філарета захистити Київську Патріархію, ініціативна група парафіян Свято-Володимирського кафедрального собору підготувала і почала надсилати звернення до гаранта Конституції Президента України Володимира Зеленського з проханням захистити їхні конституційні права на свободу совісті і віросповідання. Поділитися дописом: