Якщо будемо йти дорогою правди – будемо переможцями, – Патріарх Філарет

8 листопада 2019 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у Конгресі Академії політичних наук. Конгрес, який відбувся з нагоди 25-річчя підписання Будапештського меморандуму, був присвячений безпековій тематиці і має назву: Будапештський Меморандум від 5 грудня 1994 року: історія і політичні уроки для України і світу.

У своєму вітальному слові Патріарх Філарет відзначив, що Україна позбавилась ядерної зброї, бо є миролюбивою країною. Україна ніколи не вела загарбницьких війн, але завжди героїчно захищала своє.

“Україна – єдина із ядерних держав, віддала добровільно свою ядерну зброю. А була третьою державою в світі по силі ядерного озброєння. Жодна держава не наважилась зробити такий крок. А Україна наважилась. Чому? Миролюбива! Україна, як ми знаємо із історії, ніколи не нападала і не загарбувала чужі землі. Воювала всю історію, але захищаючи свою землю. І зараз Україна виконує свої обов’язки, а ось гаранти, які обіцяли територіальну цілісність України, не тільки не виконали, а й захопили самі – Крим і частину Донбасу” – сказав Патріарх.

Його Святість, навівши приклади історії ХХ століття, висловив впевненість, що держава, яка чинить неправду і будує на ній всю свою політику – буде переможена і не буде довго існувати. У світі, у кінцевому результаті, завжди перемагає правда, бо з правдою Бог.

“Скажіть, на яких принципах повинна будуватись держава і міжнародні відносини? На моральних принципах чи на неправді? Всі скажуть: так, на моральних принципах треба. Але це слова, а діло? А діло бачите яке: гарант захопив Крим. Може така держава існувати довго, якщо вона свою політику будує на неправді? Наприклад, Гітлер теж будував державу свою на неправді. На якій неправді? Німецька нація – це зверх нація. А ми знаємо, що всі народи рівні перед Богом. І він каже: «ні, німці вищі». Неправда. Чим закінчилось? Хоч він і захопив всю Європу і частину тодішнього Радянського Союзу, але закінчилось тим, що він сам себе застрелив. Тому що перемагає завжди правда. Радянський Союз на чому будував державу? На неправді. І хоч досяг великої сили, бо був другою могутньою державою після Сполучених штатів Америки. А чим закінчилось? Розпався. Так і всі, хто будує держави на неправді закінчать крахом. Тому що завжди перемагає в усьому правда. Бо з правдою є Бог. Чому правда перемагає? А тому що на боці правди стає Бог. І хто з Богом, той і перемагає” – запевнив Святійший владика.

Його Святість закликав політиків будувати свою діяльність на правді, бо той, хто буде йти дорогою правди – завжди буде переможцем.
“Оскільки Академія політичних наук, то в основі діяльності цієї академії повинна лежати правда. І політика повинна будуватись на правді, тоді вона буде мати підтримку Бога і буде перемагати. Ми зараз знаходимось в стані необ’явленої війни. І віримо, не тільки віримо, а ми переконані, що переможемо. Переможемо, тому що з нами правда, а з правдою Бог, а там, де Бог – там і перемога. Тому я бажаю, щоб ми всі йшли тільки дорогою правди. І якщо й страждати доводиться, то краще постраждати з правдою, ніж блаженствувати з неправдою. Якщо будемо йти цією прямою дорогою – ми завжди будемо переможцями. Нехай в цьому нам допомагає Бог” – відзначив у своєму виступі Патріарх.

Із доповідями виступили президент Академії політичних наук Петро Мироненко, члени АПН академіки Ігор Смешко, Володимир Толубко, Павло Гай-Нижник, Сергій Панасюк. Відбулася жвава дискусія з цього актуального і гострого питання.

Довідка
Будапештський меморандум – меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням Украї́ни до Догово́ру про нерозповсю́дження я́дерної збро́ї — міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України. Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету та безпеки Україні.

Вказана угода є обов’язковою до виконання від 5 грудня 1994 р. всіма сторонами, всіма учасниками меморандуму без винятку. В 1995 роцi Генеральна Асамблея ООН прийняла меморандум як офiцiйний документ.

Проте у вересні 2014 року гарант безпеки Росія грубо порушила меморандум і міжнародне право, коли анексувала Крим та звершила військову агресію на Донбасі.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

АНОНС. Відбудеться мирна акція протесту проти незаконних дій у спробі ліквідації Київського Патріархату (+Заява Патріарха Філарета)

8.11.2019
ЗАЯВА ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТА Поділитися дописом: