Звернення Архієрейського собору до Міністра культури, молоді і спорту України Володимира Бородянського

22 січня 2020 року у Київській Патріархії, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, відбулося засідання Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Архієрейський собор звернувся до Міністерства культури, молоді і спорту України з проханням не порушувати Закон про свободу релігії в Україні, і повернути державну реєстрацію Українській Православній Церкві Київського Патріархату, яку вона мала до 30 січня 2019 р.

МІНІСТРУ КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ВОЛОДИМИРУ БОРОДЯНСЬКОМУ

ВЕЛЬМИШАНОВНИЙ ВОЛОДИМИРЕ ВОЛОДИМИРОВИЧУ!

22 січня 2020 року відбулось засідання Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату, який обговорив ситуацію, що склалась в українському православ’ї.

Наказом Міністерства культури України за №54 від 30.01.2019 р. незаконно скасовано Статут Київської патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

20 червня 2019 р. відбувся Помісний собор Української Православної Церкви Київського Патріархату, в результаті чого Київська патріархія вийшла зі складу Православної Церкви України, очолюваної митрополитом Епіфанієм.

Після виходу Київської патріархії зі складу ПЦУ, Священний Синод ПЦУ створив ліквідаційну комісію 27.07.2019 р, не маючи на це законного права. Це право мав Помісний собор УПЦ Київського Патріархату, але 15.12.2018 р. на, так званому, Помісного соборі у Теплій Софії, цього зроблено не було. Тому, створення ліквідаційної комісії Священним Синодом чи навіть Архієрейським собором є незаконним і неканонічним.

Заволодіння майном, яке десятиліттями набувала Українська Церква силами Київського Патріархату, є головною причиною для митрополита Епіфанія знищити Київську патріархію, як юридичну особу і Київський Патріархат, як Церкву.

По цій причині митрополит Епіфаній подав прохання у Міністерство культури України про зняття з державної реєстрації Київської патріархії, не маючи на це законного права. Таке право має тільки той, хто володіє цим Статутом, як це зробили архієреї УПЦ Київського Патріархату, змінивши свої статути. Міністерство культури України, порушивши норми закону, 30 січня 2019 р. зняло з державної реєстрації Київську патріархію, посилаючись на рішення, так званого, Помісного Собору в Теплій Софії 15 грудня 2018 р. Крім того, Міністерство культури України, як і Предстоятель ПЦУ, не мали юридичного права чинити такі дійства, не маючи оригіналу Постанови, так званого, Помісного собору від 15 грудня 2018 р. Оригінал знаходиться не в Києві, а в Стамбулі, в канцелярії Вселенської Патріархії.

Враховуючи ці обставини, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, як підписанти цієї Постанови, відкликали свої підписи і зробили цей документ недійсним для УПЦ Київського Патріархату, і звернулись з листом до Вселенського Патріарха Варфоломія повернути оригінал Постанови Собору Патріарху Київському, як голові Помісного собору.

14.12.2019 р. ліквідаційна комісія ПЦУ незаконно завершила ліквідацію УПЦ Київського Патріархату.

Всі ці незаконні дії порушують «Закон про свободу совісті та релігійні організації», конвенцію «Про захист прав людини і основоположних свобод» та Конституцію України.

У Ваших повноваженнях покласти край цій боротьбі та обрати найцінніше – незалежність України та її Церкви.

Архієрейський собор Української Православної Церкви Київського Патріархату звертається до Вас з проханням скасувати наказ №54 від 30.01.2019 р. і відновити реєстрацію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Додаток:
1. Нотаріально завірені Постанови Помісного собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 20 червня 2019 р.
2. Постанови Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 22 січня 2020 р.

З повагою,

+ФІЛАРЕТ, ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

+ІОАСАФ, МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ
+ІЛЛЯ, ЄПИСКОП ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ
+АНДРІЙ, ЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ
+НИКОДИМ, ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ
+ДАНИЇЛ, ЄПИСКОП ДНІПРОВСЬКИЙ І КРИВОРІЗЬКИЙ
+ВАРСОНОФІЙ, ЄПИСКОП ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ
+НИКОН, ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ
+ПЕТРО, ЄПИСКОП ВАЛУЙСЬКИЙ

Поділитися дописом:

Наступна

Президент України Володимир Зеленський привітав Святійшого Патріарха Філарета з днем народження

24.01.2020
Президент України Володимир Зеленський привітав Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з днем народження. Поділитися дописом: