Звернення Святійшого Патріарха Філарета до Блаженнійшого митрополита Епіфанія

ПРЕДСТОЯТЕЛЮ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ,
БЛАЖЕННІЙШОМУ ЕПІФАНІЮ,
МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

ВАШЕ БЛАЖЕНСТВО!

До мене дійшла інформація про створення Вами і Священним Синодом ПЦУ ліквідаційної комісії на чолі з митрополитом Черкаським Іоаном (Яременком) про ліквідацію Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату, як юридичної особи, та Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У зв’язку з цим, хочу звернути Вашу увагу на те, що Ви не мали права приймати такого рішення, оскільки Київська патріархія та Українська Православна Церква Київського Патріархату не входять до складу Православної Церкви України. Ми хоч і невизнана автокефальна Церква, але незалежна.

20 червня 2019 року в Києві у Володимирському соборі відбувся Помісний Собор, вищий орган управління УПЦ Київського Патріархату, який прийняв рішення про продовження існування Київського Патріархату і про вихід зі складу Православної Церкви України.

Тому, Ви не маєте ніякої влади над нашою Церквою і Ваше рішення про створення ліквідаційної комісії не дійсне, бо воно є втручанням у внутрішнє життя іншої Церкви.

З любов’ю у Христі,

ФІЛАРЕТ,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ
І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

30.07.2019 р.

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет просить ОБСЄ захистити права віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату

30.07.2019
КООРДИНАТОРУ ПРОЕКТІВ ОБСЄ В УКРАЇНІ ПАНУ ГЕНРІКУ ВІЛЛАДСЕНУ Щодо спроби Міністерства культури України та Міністерства юстиції України ліквідувати Українську Православну Церкву Київського Патріархату, фактів рейдерства з боку Православної Церкви України та порушення міжнародних прав на свободу совісті та віросповідання. Поділитися дописом: