Звернення Святійшого Патріарха Філарета до української православної пастви

ЗВЕРНЕННЯ
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України
Філарета
до української православної пастви

Всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Ейфорія від отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України проходить. Ми все більше і більше відчуваємо негативні результати Томосу. В чому це проявляється? У намаганні знищити Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Керівництво ПЦУ в особі митрополита Епіфанія і його оточення, різними незаконними методами примусили архиєреїв перереєструвати свої єпархіальні статути на ПЦУ. Тепер вони зайнялись перереєстрацією парафіяльних статутів, а також ліквідацією Київської Патріархії.

Знищення Української Православної Церкви Київського Патріархату вимагає Вселенська Патріархія. Вселенський Патріарх відмовився надати Томос про автокефалію Київському Патріархату. Чому? Тому, що Патріархат не може бути у складі другого Патріархату, а митрополія може бути у складі другої автокефальної церкви. А Вселенська Патріархія хоче, щоб Київська Митрополія знаходилась під її впливом.

Тепер в Україні існують дві митрополії: одна підпорядкована Москві, друга знаходиться під впливом Константинополя. А Українській державі потрібна Православна Церква, яка б не підпорядковувалась ніяким церковним центрам, а була б незалежною і служила інтересам українського народу й Українській державі.

Рішення про ліквідацію статуту УПЦ Київського Патріархату та Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату, як юридичної особи, прийняло без моєї згоди, як Патріарха, Міністерство культури України, і цим же питанням займається Міністерство юстиції України.

Таким чином, керівництво ПЦУ, разом з деякими державними чиновниками, знищують Церкву, яка їх породила і привела до влади. Наглядно Україна побачила це на двох хресних ходах 27.07.2019 р. та 28.07.2019 р. На хресному ході УПЦ Московського Патріархату було близько 50 тисяч учасників, а на хресному ході ПЦУ менше 15 тисяч осіб. Минулого року у хресному ході Київського Патріархату взяли участь 60 тисяч осіб, а в Московському тільки 20 тисяч. Це наглядні наслідки діяльності керівництва Православної Церкви України. Судити про діяльність треба не по словах, а по ділах.

Я, як Патріарх Київський і всієї Руси-України, закликаю вас, всечесні отці, дорогі браття і сестри, не руйнуйте Церкву, яка вас породила; залишайтеся у складі УПЦ Київського Патріархату, не перереєстровуйте свої парафіяльні статути на ПЦУ; будьте із незалежною Українською Православною Церквою Київського Патріархату. Ця Церква дійсно є незалежною і служить інтересам українського народу та Українській Державі, а не чужим центрам.

Нехай Господь Своєю Божественною благодаттю допомагає нам стояти на шляху правди, прямувати прямою дорогою, а не сходити на криві дороги.

Закликаю на вас Боже благословення!

м. Київ
30.07.2019 р.

Філарет,

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ
І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

Поділитися дописом:

Наступна

Звернення Святійшого Патріарха Філарета до Блаженнійшого митрополита Епіфанія

30.07.2019
ПРЕДСТОЯТЕЛЮ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ, БЛАЖЕННІЙШОМУ ЕПІФАНІЮ, МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ВАШЕ БЛАЖЕНСТВО! До мене дійшла інформація про створення Вами і Священним Синодом ПЦУ ліквідаційної комісії на чолі з митрополитом Черкаським Іоаном (Яременком) про ліквідацію Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату, як юридичної особи, та Української Православної Церкви Київського Патріархату. Поділитися […]