Патріарх Філарет просить ОБСЄ захистити права віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату

КООРДИНАТОРУ ПРОЕКТІВ ОБСЄ В УКРАЇНІ
ПАНУ ГЕНРІКУ ВІЛЛАДСЕНУ

Щодо спроби Міністерства культури України та Міністерства юстиції України ліквідувати Українську Православну Церкву Київського Патріархату, фактів рейдерства з боку Православної Церкви України та порушення міжнародних прав на свободу совісті та віросповідання.

ВЕЛЬМИШАНОВНИЙ ПАНЕ ГЕНРІК ВІЛЛАДСЕН!

Хочу, найперше, висловити Вам свою вдячність за підтримку української демократії, наближення до її європейських зразків і постійний моніторинг дотримання прав і свобод громадян в Україні.

Одночасно інформую Вас, що Міністерство культури України та Міністерство юстиції України намагаються незаконно ліквідувати Українську Православну Церкву Київського Патріархату.

За підтримки органів державної влади, на догоду колишньому Президенту України Петру Порошенку, продовжується рейдерське захоплення Української Православної Церкви Київського Патріархату з боку Православної Церкви України.

29 липня 2019 р. в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України з’явилося повідомлення про те, що Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату знаходиться у процесі припинення. Зазначається, що головою ліквідаційної комісії з припинення УПЦ КП є Яременко Олег Васильович. Це повністю незаконне та протиправне рішення державного органу виконавчої влади, адже Українська Православна Церкви Київського Патріархату не приймала рішення про свою ліквідацію і ніхто, включаючи її керівника – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нікого не уповноважував ліквідовувати нашу Церкву.

27 липня 2019 року під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату, на якому було прийнято спеціальну постанову.

У документі, зокрема, говориться наступне. Міністерство культури України незаконно зняло з реєстрації Київську патріархію Української Православної Церкви Київського Патріархату та статут у новій редакції Української Православної Церкви Київського Патріархату. Київська патріархія не припинила свого існування, бо Патріарх залишився керівником Київської патріархії у м. Києві, згідно постанови Священного Синоду ПЦУ від 5 лютого 2019 року. Патріарх не подавав статуту Київської Патріархії на перереєстрацію, як інші єпархії УПЦ Київського Патріархату.

Крім того, Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату, 20 червня 2019 року не затвердив постанову архієрейського, чи так званого Помісного Собору від 15 грудня 2018 року, бо це був не Помісний Собор, а зібрання підписів архієреїв про умовну ліквідацію УПЦ Київського Патріархату на вимогу Вселенського Константинопольського Патріарха Варфоломія. Без умовної ліквідації Київського Патріархату не могло бути Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 року і надання Томосу про автокефалію. Навпаки, Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату 20 червня 2019 року постановив, що Українська Православна Церква Київського Патріархату продовжує своє існування і діяльність на благо українського народу та української Держави.

Після Помісного собору проти віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату з боку представників Православної Церкви України, за підтримки деяких чиновників Міністерства культури та Міністерства юстиції України, почалися утиски прав духовенства і вірян Київського Патріархату, мають місце спроби силового захоплення храмів і приміщень, які належать нашій Церкві, а тепер постало питання взагалі про ліквідацію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Представники Православної Церкви України 20 червня 2019 р. захопили кілька корпусів у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі м. Києва, які на законних правах належать Київській патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, також невідомі особи захопили комплекс споруд Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва (який є ставропігійним і перебуває під безпосереднім керівництвом Патріарха Київського і всієї Руси-України), храм Богородиці (Пирогощі) у м. Києві. Подібні незаконні дії мають місце в інших регіонах України. За підтримку Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета піддаються утискам студенти та аспіранти Київської православної богословської академії (мають місце навіть незаконні виключення з числа студентів КПБА).

Вважаємо, що така політика керівництва Православної Церкви України, підтримувана Міністерством культури України, є провокацією, яка дискредитує Україну, як європейську, правову, демократичну державу, яка взяла на себе зобов’язання перед міжнародним співтовариством гарантувати права та свободи своїм громадянам.

Такі насильницькі дії не лише позбавляють права громадян України належати до Української Православної Церкви Київського Патріархату, але й дискредитують Україну в очах міжнародних організацій, суперечать принципам демократії та підривають основи національної безпеки, розпалюють міжконфесійну ворожнечу.

Віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату фактично силою змушують належати до іншої конфесії – Православної Церкви України. Це порушує всі громадянські права, гарантовані законодавством України та міжнародним правом.

Свобода совісті гарантується Конституцією України. «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноосібно чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність», – зазначається в Основному Законі України.

Діяльність УПЦ Київського Патріархату гарантується ст. 35 Конституції України, ст. 18 Загальної декларації прав людини, ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. 9 Конвенції про захист прав та основоположних свобод, положеннями Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Українська Православна Церква Київського Патріархату, відповідно до православного віровчення, продовжує патріаршу традицію нашого народу, засновану блаженної пам’яті Патріархом Мстиславом (Скрипником), Патріархом Володимиром (Романюком), а тепер – Патріархом Філаретом.

Церква Христова – інституція сакральна і її ліквідувати не можна. «І Я скажу тобі Петро, тобто «камінь», і на цьому камені збудую Церкву Мою, і врата пекла не здолають її» (Матф. 16, 18), – сказано у Священному Писанні. У новітній історії України Церкви ліквідували двічі: 1930 року Українську Автокефальну Православну Церкву та 1946 року – Українську Греко-Католицьку Церкву. Обидва рази цей антигуманний акт здійснював атеїстичний тоталітарний режим.

Прошу Вас, силою міжнародного авторитету допомогти не допустити незаконну ліквідацію нашої Церкви Міністерством культури України, захистити права та свободи віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату, зокрема, на свободу совісті та віросповідання, забезпечити невтручання у внутрішнє життя Української Православної Церкви Київського Патріархату, збереження майнових прав, припинити залякування, шантаж вірян та покласти край церковному рейдерству з боку Православної Церкви України та представників виконавчої влади.

Хотів би особисто зустрітися з Вами для особистого інформування про ситуацію, яка склалася з правами та свободами віруючих нашої Церкви.

З повагою,

ФІЛАРЕТ,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ
І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

30.07.2019 р.

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звернувся до Президента України з проханням захистити Київський Патріархат від рейдерства ПЦУ

30.07.2019
Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату звернувся до Президента України Володимира Зеленського із проханням захистити права віруючих УПЦ Київського Патріархату, припинити беззаконня по відношенню до Української Церкви та захистити від рейдерства Православної Церкви України. Поділитися дописом: