Патріарх Філарет взяв участь у заходах із вшанування пам’яті жертв Голодомору

23 листопада 2019 року у День 86-ї річниці пам’яті жертв Голодомору в Україні, а також під час інших штучно організованих радянським тоталітарним режимом голодів, у Києві, на території національного музею “Меморіал жертв Голодомору”, відбулися загальнонаціональні поминальні заходи.

Перед початком офіційного заходу Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні духовенства Володимирського собору відслужив літію за невинними жертвами Голодомору-геноциду українського народу.

Під час вшанування жертв Голодомору Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, Президент України (2005-2010) Віктор Ющенко, представники дипломатичного корпусу та інші офіційні особи пройшли скорботною ходою до скульптури «Гірка пам’ять дитинства» на території Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

У заходах також взяли участь перші особи держави, представники зарубіжних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, регіональні делегації, громадські та культурні діячі, а також свідки великого голоду, серед яких і Святійший Патріарх Філарет.

Президент України оголосив загальнонаціональну хвилину мовчання, після закінчення якої розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку!»

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щороку у четверту суботу листопада з 1998 року. У цей день вшановується пам’ять жертв голодоморів на території України 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Внаслідок спеціально організованого радянською владою Геноциду в Україні загинуло понад 10 мільйонів осіб.

Ми пам’ятаємо!

Вічна пам’ять жертвам штучного Голодомору!

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Щоб любити, треба мати добре серце, бо воно приведе нас до вічного життя – Патріарх Філарет

24.11.2019
24 листопада 2019 року, в неділю 23-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі. Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет, звершив Всенічне бдіння. Поділитися дописом: