Патріарх Філарет звернувся до вірян з проханням захистити Київський Патріархат

4 серпня 2019 року після Божественної літургії у Свято-Володимирському кафедральному соборі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України  Філарет звернувся до парафіян з проханням – молитвою і всіма законними діями захистити Українську Православну Церкву Київського Патріархату і Патріарха від знищення, яке намагається вчинити керівництво Православної Церкви України та чиновники Міністерства культури України.

“Дорогі браття і сестри, нашій Церкві загрожує біда, її хочуть знищити Митрополит Епіфаній і його синод утворили комісію по ліквідації Київської Патріархії і знищення Патріарха Філарета. Допомагають йому чиновники, служителі колишнього президента Петра Порошенка. І тому у зговорі митрополита Епіфанія і з тими чиновниками Київську Патріархію, без нашого відома, зняли з реєстрації. І тепер комісія, створена митрополитом Епіфанієм, має намір знищити все. Це значить, що я уже не буду служити в Володимирському соборі, а буде служити він. А у мене відбирають все майно і всі фінанси Київської Патріархії і мене викидають на вулицю.

Тому я звертаюсь до вас.

Я служив вам 53 роки в цьому соборі, не пропускав жодної літургії, жодного богослужіння. І тепер мене викидають на вулицю. І тому я прошу вас захистити насамперед Київську Патріархію, нашу дійсну Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Захистити мене як Патріарха насамперед молитвами, тому що молитва має найбільшу силу і ми віримо, що керує всім Бог. То Господь може створити такі умови, що вони всі будуть посоромлені.

Молитви мають велику силу, але треба і діяти, тому я звертаюсь до вас – приймайте будь-які законні міри для того, щоб зберегти Київську Патріархію і зберегти Патріарха. Бо знищивши Київську Патріархію, знищать потім і Україну. А нам найбільше дорога наша держава, наша культура, наша мова, наш народ, і цьому народу служить – Церква. І цю Церкву зараз знищують.

Що дав нам Томос? Нічого. Крім руйнації самого Київського Патріархату. Визнали цю так звану ПЦУ? Не визнала жодна церква. То що дав нам цей Томос, за який ми так довго боролись? А він нам нічого не дає. А навпаки, поставив нас, нашу Церкву в залежність він Константинополя. Раніше ми були незалежними, свобідними, невизнаними, такими ж невизнаними як і зараз. Але тоді ми були незалежними. А зараз ми невизнані і залежні він греків.

Тому треба що робити, як я уже сказав – молитись. Але крім молитов, треба звертатись до Президента, до уряду, до депутатів, щоб вони захистили наші конституційні права. Ми маємо свободу совісті, свободу релігії, а нам не дають молитися, виганяють нас. Так де ж свобода в Україні? Де ж Конституція? Де закони? Закони топчуться. Тому треба захищати закони і захищати нашу незалежну Українську Православну Церкву Київського Патріархату, зокрема Київську Патріархію.

Тому знаходьте будь-які законні засоби та виступайте проти. Звертайтесь до влади, протестуйте. Але протестувати треба і проти митрополита Епіфанія. Тому що він це робить, під його керівництвом приймаються ці незаконні рішення про ліквідацію Київської Патріархії і Київського Патріархату. Я надіюсь, маю надію на вашу допомогу, що з вашою допомогою ми переможемо і з допомогою Божою.” – наголосив Патріарх Філарет.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Відкрите звернення вірян на захист Київського Патріархату

7.08.2019
Шановна православна громадо, браття і сестри! Ми, парафіяни Української Православної Церкви Київського Патріархату, не взмозі мовчати і звертаємось до всієї української православної пастви з великою надією на розуміння і бажання зберегти незалежну Українську Православну Церкву, ту, за яку боровся православний народ України і яку впродовж всього свого життя розбудовував великий […]