Патріарх Філарет звернувся з проханням захистити УПЦ Київського Патріархату від незаконної ліквідації

10 листопада 2019 року після Божественної літургії у Свято-Володимирському кафедральному соборі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України  Філарет звернувся до парафіян з проханням захистити Київський Патріархат і Патріарха від знищення, яке намагається здійснити керівництво Православної Церкви України через незаконну ліквідацію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

“Всечесні отці, дорогі браття і сестри! Завтра буде о 09:00 Хресна хода, від Європейської площі до Кабінету Міністрів, до резиденції Президента, а потім до Апеляційного окружного суду.

Чим викликана ця хода? Викликана тим, що прийшов час, коли хочуть остаточно знищити Київський Патріархат, щоб в Україні не було більше ні Київської патріархії, ні Патріарха! Чому? Тому що Томос отримали. Але який Томос? Томос про автокефальну Митрополію. А чому Томос не в статусі Патріархату? Задумувались ви над цим, чому Томос Митрополії, а не Патріархату? А тому, що Патріархат не може підпорядковуватися іншому Патріархату. А Митрополія може підпорядковуватися Патріархату.

І що ми маємо на сьогодні? Ми маємо на сьогодні дві Митрополії. Одна московська – підпорядкована Московському Патріарху, а друга Київська Митрополія, хоч і має Томос про автокефалію, але підпорядкована Константинопольському Патріарху. І те, що вона підпорядкована ми бачимо, бо вона виконує волю Константинопольського Патріарха. Яку волю? Знищити Київський Патріархат. Для чого Вселенському Патріарху потрібно знищити Київський Патріархат? Для того, щоб підпорядкувати собі всю українську діаспору. На сьогодні українська діаспора має 20 мільйонів українців. Правда з цих 20 мільйонів тільки частина православні, але цю частину Вселенський Патріарх хоче підпорядкувати собі.

Так ось, нинішній предстоятель Митрополит Епіфаній і виконує цю волю – знищити Київський Патріархат. Навіть коли Президент в Стамбулі зустрічався з Патріархом Варфоломієм, то Патріарх Варфоломій, як ви добре знаєте, просив нашого Президента прискорити знищення Київського Патріархату. Але не тільки церква, очолювана Київським Митрополитом Епіфанієм, знищує Київський Патріархат, знищують і державні органи, зокрема і Міністерство культури, яке 30 січня 2019 року незаконно зняло з реєстрації Київський Патріархат і Київську патріархію. На якій підставі? Ми не звертались про те, щоб нас зняли з реєстрації, і не зробили нічого такого недостойного, щоб зняти нас з реєстрації. А чому Міністерство культури пішло на такий крок? А тому, що це було за часи президентства Петра Порошенка. А він підписав таємну угоду з Вселенським Патріархом і тому Міністерство культури знищує (Київський Патріархат – ред.). Мало того, що церква, очолювана Митрополитом Епіфанієм, створила ліквідаційну комісію по знищенню Київського Патріархату, мало того, що Міністерство культури зняло з реєстрації, тепер і суд не допускає нашого представника на засідання суду, щоб він захищав інтереси Київського Патріархату, вже в суді. А що суд каже? Нехай вас захищає ліквідаційна комісія. Тобто ті, які знищують нас, вони повинні захищати нас в суді. Є якась у цьому логіка і розум? Ворог повинен захищати нас, а не ми самі.

І тому, дорогі браття і сестри, ми робимо цю ходу. Нагадуючи державі, що треба зберігати конституційні права громадян. Не тільки говорити, що ми слуги народу, а служити народу цьому, виконувати обов’язки, які записані в Конституції. Ми маємо право на свободу релігії, свободу совісті? Маємо! Але треба, щоб це було не на словах, а на ділі. А діла показують протилежне, бо хочуть знищити нас, не допустити існування в Україні незалежної Церкви.

Але, дорогі браття і сестри, ми повинні захищати не тільки Українську державу на сході, ми повинні захищати і Українську Церкву, бо вона сьогодні знаходиться в такому ж положенні знищення, як і Україна на Донбасі та в Криму. Тому ми і робимо цю ходу, щоб нагадати державі та державним чиновникам – треба виконувати Конституцію України, закони України, дати людям свободу віросповідання, а не нищити тих, хто не хоче підпорядковуватися іншим державам.

Що ми хочемо? Ми хочемо мати в Українській державі незалежну Церкву. Маємо ми на це право, чи не маємо? Якщо ми маємо, то чому ви перешкоджаєте виконанню цього закону?

Дорогі браття і сестри, я, як Патріарх заявляю, що я помру, віддам своє життя, а буду відстоювати Київський Патріархат до останнього мого подиху! Відстоюємо ми на сході Українську державу, воїни наші не шкодують свого життя, захищаючи нашу землю. Чому ж тоді Патріарх не може віддати свого життя за Церкву? Може віддати, і я віддам своє життя, а не дам знищити незалежну Українську Православну Церкву Київського Патріархату!

Тому ми насамперед звертаємося до Бога, щоб Господь допоміг нам, бо без Його допомоги ми не можемо нічого зробити, а з Божою допомогою і нашими зусиллями, нашою силою волі – ми переможемо! Тому, дорогі браття і сестри, я ще раз нагадую: приходьте завтра хто може на Європейську площу, де буде молитва і мітинг. Нехай у цьому нам допомагає Господь, Йому слава навіки віків!” – наголосив Святійший Патріарх Філарет.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Шостий апеляційний суд прийняв завідомо неправосудне рішення у справі знищення Київського Патріархату

11.11.2019
11 листопада 2019 року відбулася хресна хода і мирна акція протесту проти свавілля чиновників Міністерства культури і заангажованих суддів, які незаконно ліквідовують Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Поділитися дописом: