Патріарх Філарет звершив чин похорону народного артиста України Анатолія Мокренка

26 березня 2020 року у Володимирському кафедральному соборі відбулося відспівування народного артиста України Анатолія Юрійовича Мокренка.

Чин похорону звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Патріарху Філарету співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

Після чину похорону Патріарх Філарет висловив особисті співчуття рідним та близьким спочилого.

Поховали Анатолія Мокренка на Звіринецькому кладовищі.

Анатолій Юрійович Мокренко – народний артист України народився 22 січня 1933 р. в с. Терни Сумської області в багатодітній селянській родині. Після закінчення школи вступив на гірничий факультет Київського політехнічного інституту. Був солістом  хорової капели КПІ, яку заснувала і очолювала Лідія Падалко.

У 1956 р. А.Мокренко з відзнакою закінчив КПІ і сім років працював інженером-геологом. Водночас заочно навчався в Київській державній консерваторії імені П.І.Чайковського.

У 1963 р. Анатолій Мокренко повністю присвятив себе мистецтву – став солістом оперної студії при Київській консерваторії. З 1968 р. він  соліст Державного академічного театру опери та балету УРСР ім. Т.Г.Шевченка (тепер Національна опера України імені Тараса Шевченка). В його репертуарі понад 40 провідних партій вітчизняної та зарубіжної оперної класики.

Співак багато записувався на радіо і телебаченні. Успішно виступав на оперних і концертних сценах США, Франції, Німеччини, Англії, Іспанії, Швеції, Куби, Фінляндії, Канади та інших країн.

З 1985 р. Анатолій Юрійович – професор кафедри вокального співу Київської державної консерваторії імені П.І.Чайковського.

У 1991–1999 рр. Анатолій Мокренко був генеральним директором і художнім керівником Національної опери України.

Нехай Господь прийме його у Свої оселі та дарує йому вічне і блаженне життя!

 

Поділитися дописом:

Наступна

Чому Томос ставить ПЦУ у залежність Константинополю? 2 частина ексклюзивного інтерв'ю Патріарха Філарета YouTube-каналу "Свободний"

26.03.2020
Пропонуємо Вашій увазі другу частину ексклюзивного інтерв’ю Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета YouTube-каналу “Свободний”. Поділитися дописом: