Патріарх Філарет звершив читання акафісту святій великомучениці Варварі

24 березня 2020 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив читання акафісту святій великомучениці Варварі у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство.

За богослужінням підносилися посилені молитви за припинення пандемії коронавірусу в Україні та у всьому світі.

У 1710 році в Україні 10 місяців лютувала чума. Усі вулиці Києва і монастирі спорожніли, лише Михайлівську обитель (де знаходились мощі святої великомучениці Варвари) це горе оминуло, і ніхто з братії не помер, хоча ворота монастиря були відчинені для усіх. Так було і при другій чумі 1770 року, і кілька разів пізніше під час холерних епідемій. Чудесна сила мощей великомучениці була відома не тільки Києву, але всім, хто шанував святу Варвару.

(З історичної довідки до Житія святої великомучениці Варвари, поданого за описом святителя Філарета, архієпископа Чернігівського +1866).

На початку XVII століття Київський митрополит Іоасаф Кроковський склав акафіст великомучениці і встановив співати його кожного тижня у вівторок перед літургією, що твориться й у наші дні. Кожного вівторка, о 8 годині ранку, Святійший Патріарх Філарет звершує молебень і акафіст святій великомучениці Варварі біля її нетлінних і чудотворних мощей у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Свята великомучениця Варвара, моли Бога за нас, грішних і маловірних, щоб Господь простив нам наші гріхи і відвернув від нас смертоносну пошесть коронавірусу!

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

 

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет і Президенти України. 1 частина ексклюзивного інтерв'ю YouTube-каналу "Свободний"

24.03.2020
Пропонуємо Вашій увазі першу частину ексклюзивного інтерв’ю Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета YouTube-каналу “Свободний”. Поділитися дописом: