Патріарх Філарет звершив святкову Божественну літургію у день свята Богоявлення

19 січня Православна Церква урочисто відзначає свято Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Напередодні свята ввечері, 18 січня 2020 року, Святійший Патріарх Філарет відслужив у Володимирському кафедральному соборі Всенічне бдіння. Його Святості співслужили єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство.

У сам день свята Богоявлення, 19 січня 2020 року, Святійший Патріарх Філарет у співслужінні духовенства собору звершив святкову Божественну літургію. Храм та двір був наповнений вірянами, які цього дня зібралися, щоб помолитись Богові та освятити воду.

Після прочитання Євангелія зі словом проповіді до вірян звернувся єпископ Андрій.

Після заамвонної молитви під спів тропарів «Глас Господній над водами лунає, промовляючи: прийдіть і прийміть усі Духа премудрості…» Патріарх у співслужінні духовенства звершив чин Великого освячення води та окропив нею віруючий народ.

Патріарх Філарет привітав парафіян кафедрального собору з великим святом:

Сьогодні свята Церква святкує Богоявлення і Хрещення Господнє. Сутність цієї події полягає в тому, що Бог відкрив Себе, що Він не один в Особі. Він Один Божеством, тобто природою Він один, але в Трьох Особах: Отець, Син і Святий Дух. І тому на Йордані це ясно побачив Іоан Предтеча, коли хрестив в Йордані Сина втіленого, Який народився від Пресвятої Діви Марії, Отець голосом показував: “Це є Син Мій улюблений”, значить Він, Отець не Син, бо каже: “Це Син Мій улюблений”, а Дух Святий зійшов у вигляді голуба на Господа нашого Ісуса Христа і таким чином Бог явив Себе єдиного за природою, але Трьох в Особах. Тому Церква і називає це свято Богоявленням, Бог явив Себе у трьох особах.

Тому ми повинні дякувати Богові, що Він принизив себе так, що будучи Всемогутнім і Всеохоплюючим Богом, став людиною, народився не в царських палатах, а в яслах тварин. Господь наш Ісус Христос прийшов на Йордан хреститися. Іоан Предтеча говорив Йому: “Я повинен хреститися у Тебе, а не Ти у мене, бо Ти безгрішний, а я грішний”, але Христос перетерпів і це для того, щоб показати нам шлях до спасіння, що тільки через покаяння ми можемо очиститися від своїх гріхів.Тому Христос і показав нам як треба робити, щоб успадкувати спасіння.

Ми повинні йти дорогою, яку накреслив Господь наш Ісус Христос, уподібнюватись Йому, не тільки бути християнами по назві, а уподібнюватись Йому життям. І головне, йти дорогою любові. Оце наша християнська дорога: бути правдивими і бути люблячими. А якщо впадаємо у гріх – треба каятись” – сказав Патріарх Філарет.

Після цього Святійший Владика закликав на всіх Боже благословення.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет освятив води Дніпра

19.01.2020
19 січня 2020 року Святійший Патріарх Філарет звершив чин Великого освячення води біля каплиці Хрещення Господнього у столичному Гідропарку на запрошення голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Петра Онофрійчука. Саме тут, біля головної річки України – Дніпра, за сталою традицією, кияни щороку масово відзначають свято Хрещення Господнього. Його […]