Патріарх Філарет молитовно вшанував пам’ять жертв Бабиного Яру

29 вересня 2021 року виповнюється 80 років страшної трагедії в Бабиному Яру – початку масових розстрілів під час нацистської окупації Києва, які забрали життя близько 100 тисяч людей.

Сьогодні Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України відвідав Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр», де звершив молитву за упокій душ невинно вбитих, у цій жахливій трагедії, мирних людей. Його Святості співслужило духовенство Володимирського патріаршого кафедрального собору.

Патріарх Філарет закликав молитись за жертв Бабиного Яру та, пам’ятаючи цю велику трагедію, робити все можливе аби світ ставав кращим, щоб у майбутньому людство не допустило подібного, коли жорстокість та ненависть знищували найцінніше – людські життя.

Предстоятель Київського Патріархату також поклав квіти до пам’ятника громадянам, страченим нацистами у Бабиному Яру.

Під час Другої світової війни війська нацистської Німеччини, які зайняли Київ, використовували урочище Бабин Яр, у північно-західній частині міста, як місце масових розстрілів цивільного населення – українців, євреїв та людей інших національностей. 29 вересня 1941 року, за наказом окупаційної адміністрації, все єврейське населення було зобов’язане з’явитися до Бабиного Яру. Тут людей групами проводили через пропускний пункт, після чого заганяли на край яру і розстрілювали. Цього та наступного дня жертвами розправи стали близько 34 тисячі людей. Загалом масові вбивства в урочищі тривали до самого відходу нацистської армії з міста: за офіційними даними, в Бабиному Яру розстріляли близько 100 тисяч людей.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відвідав парафію мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії смт. Клавдієво-Тарасове

30.09.2021
30 вересня 2021 року, у день пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію в храмі на честь цих мучениць у смт. Клавдієво-Тарасове на Київщині. Поділитися дописом: