Патріарх Філарет нагородив захисника Маріуполя Валерія Андрущука

18 серпня 2021 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прийняв у своїй резиденції полковника поліції у відставці, колишнього начальника Маріупольського міського управління поліції (1-9 травня 2014 р.), учасника російсько-української війни, захисника Маріуполя – Валерія Андрущука.

Під час зустрічі Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату відзначив Валерія Андрущука Орденом Святого Архистратига Михаїла за героїзм під час оборони Маріуполя у травні 2014 року та з нагоди 30-річчя Незалежності України.

«Немає більшої любові, ніж покласти душу свою за ближніх своїх. Ви, захищаючи 2014 року український Маріуполь, не шкодували свого життя. Орден – це лише символ, а Вам буде нагорода від Бога за Вашу жертовність. Завдяки таким, як Ви, Маріуполь є українським містом. Україна була, є і буде Незалежною державою, бо на нашій землі живуть справжні патріоти, готові віддати всього себе за волю нашого народу. Одним із них є Ви», – сказав Патріарх Філарет.

«Для мене велика честь отримати цю нагороду з Ваших рук – справжнього духовного Пастиря українського народу. Маріуполь – то українське місто і ми спільними зусиллями відстояли його. Ми й надалі боронитимемо нашу землю та не віддамо чужинцям», – подякував за нагороду Валерій Андрущук.

Також Патріарх Філарет подарував героїчному гостю видання Київської Патріархії.

Довідково: Валерій Андрущук 9 травня 2014 року, під час збройного нападу російських терористів на Маріупольське міське управління поліції, давав відсіч сепаратистам. Як начальник міського управління поліції, він останнім залишив охоплену полум’ям будівлю, був захоплений, жорстоко побитий і викрадений. У ніч на 12 травня викуплений із полону російських терористів і доставлений в лікарню. Андрущук отримав численні травми (проломлений череп із крововиловом у мозок, зламані ребра, пошкоджені легені), місяць не міг розмовляти, переніс декілька операцій, тривалий час проходив реабілітацію.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У день свята Преображення Господнього Святійший Патріарх Філарет звершив урочисте богослужіння

19.08.2021
19 серпня Православна Церква відзначає одне із дванадесятих свят – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Поділитися дописом: