Патріарх Філарет: “Наша молитва за загиблих воїнів повинна бути особливо старанною, сильною, бо вони життя свої віддали за нас”

26 лютого 2022 року, в м’ясопусну поминальну суботу, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

За богослужінням Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та соборне духовенство.

В м’ясопусну поминальну суботу Церква особливо молиться за всіх, хто відійшов у вічність. Тож після Божественної літургії Патріарх Філарет відслужив панахиду за спокій усіх від віку спочилих православних християн.

Перед панахидою Його Святість звернувся до вірян з архіпастирським словом:

Дорогі браття і сестри! Сьогодні поминальна субота. Православна Церква перед початком Великого посту завжди поминала всіх спочилих рабів Божих. А сьогодні у нас особливий поминальний день. Крім того, що ми поминаємо наших праотців, отців, братів і сестер, ми поминаємо сьогодні тих, хто загинув за Україну в ці дні, захищаючи її від російського ворога. І тому, наша молитва повинна бути за них особливо старанною, сильною, бо вони життя свої віддали за наші життя. Тому, помолимось, дорогі браття і сестри, щоб Господь простив їм провини їхні, а нас визволив від нашестя чужинців. Бо ми, український народ, народ миролюбивий. Ніколи чужі землі не захоплювали. На нас нападали, а ми тільки захищались. І віримо, що Бог з тими, хто любить мир, хто любить свою землю, а не чужу. Нехай Господь нам допоможе подолати ворога, встановити мир, не тільки в Україні, але й в цілому світі. І ми віримо в те, що Господь зробить це, тому що Він Бог миру. Якщо Він Бог миру, то Він і пошле нам мир. І ми помолимось, щоб Господь послав мир Україні, з одного боку. З іншого боку помолимось, щоб Господь дав Царство Небесне нашим праотцям, отцям, братам і сестрам і, особливо, тим, хто загинув у ці дні захищаючи нашу незалежну Україну” – сказав Святійший владика.

З благословення Предстоятеля у всіх храмах Української Православної Церкви Київського Патріархату сьогодні підносились посилені молитви за упокій всіх загиблих воїнів, які поклали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української держави.

Ми підносимо свої посилені молитви за упокій душ наших загиблих воїнів-захисників, які віддали свої життя за нас з вами, за Україну. Царство Небесне і вічна пам’ять.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю м'ясопусну, про Страшний суд

27.02.2022
27 лютого 2022 року, у неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у храмі святого праведного Філарета Милостивого у Києві. Поділитися дописом: