Патріарх Філарет очолив храмове свято парафії святого Юрія Переможця міста Києва

6 травня 2021 року, у Світлий четвер, Православна Церква вшановує пам’ять святого великомученика Юрія Переможця. У цей день Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав парафію святого Юрія Переможця м. Києва, де звершив Божественну літургію.

За традицією Святійшого Владику вітали парафіяни храму та піднесли йому хліб і букет квітів.

Його Святості співслужили настоятель парафії протоієрей Богдан Вайда та запрошене духовенство.

Після запричасного стиха клірик Володимирського собору протоієрей Олександр Шмуригін виголосив проповідь на тему свята.

У кінці Божественної літургії, після пасхального відпусту,  Патріарх Філарет звернувся до вірян із словом проповіді:

Як ви знаєте із житія святого Юрія Переможця, він народився в християнській родині, а став язичником. Чому? А тому, що мирська слава його піднесла наверх і він став близьким до імператора Діоклетіана. І от, будучи близьким до імператора, він і поклонявся ідолам, а народився в сім’ї християнській.

Але що перевернуло нутро Юрія? Перевернуло те, що коли він бачив, як мучили християн, і його добра душа не витримала дивитися на знущання і на муки християн. І тому він, будучи наближеним до імператора Діоклетіана, об’явив, що він християнин. А об’являючи, що він християнин, він знав, що йде на муки. І дійсно, Юрія Переможця піддавали дуже жорстоким мукам. Навіть, коли читаєш його житіє, не віриться, що людина може витримати такі страждання, але він витримав. Чому? Тому що Божественна благодать настільки сильна, що вона перемагала всякі страждання. І тому, подвиг святого Юрія Переможця надихає нас терпіти страждання у земному життя.

Чому терпіти? Тому що спасіння можна досягти через страждання. «Терпінням вашим спасайте душі ваші», – сказав Господь. Але Господь попускає нам страждань стільки, скільки ми можемо витерпіти. Більше Господь не посилає. І тому не треба зневірятися, коли ми страждаємо.

Юрій Переможець як і інші мученики є для нас дороговказом у Царство Небесне, Царство Боже, Вони показують як треба терпіти страждання і не зраджувати Господа та виконувати Його волю. Якщо будемо так жити, то будемо там же, де і Юрій Переможець. І свято це нас надихає  на такий подвиг”, – сказав Патірарх Філарет.

Потім Святійший Патріарх Філарет відзначив церковними нагородами працівників Національної поліції м. Києва.

На завершення настоятель храму протоієрей Богдан Вайда і парафіяни висловили вдячність Патріарху Філарету за молитву та побажали здоров’я і Божої допомоги у першосвятительському служінні.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Воскресіння Христове – означає очищення людської природи від гріха і подолання смерті – Патріарх Філарет

9.05.2021
9 травня 2021 року, у неділю 2-гу після Пасхи та день пам’яті святого апостола Фоми, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: