Патріарх Філарет очолив молитву за Україну на Софійській площі столиці

14 жовтня, у день великого свята Покрови Пресвятої Богородиці, в Україні відзначається день захисника України та день козацтва.

Цього дня на запрошення громадськості, зокрема голови ГО “Всеукраїнська організація “Інтелектуальна Україна” Тетяни Струбчевської, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив молебень за Україну на Софійській площі м. Києва.

Предстоятель Київського Патріархату привітав всіх присутніх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та закликав всіх пам’ятати про любов Діви Марії до людей, Її заступництво і звертатись до Цариці Небесної у своїх молитвах.

“Всечесні отці, дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас зі святом Покрови Пресвятої Богородиці! Помолимось, щоб Божа Матір і надалі охороняла Україну від усіх бід, щоб Вона позбавила нас від цієї тяжкої хвороби коронавірусу, дарувала нам мир. Дякуючи Богові і нашим захисникам, ми живемо в мирі. Ми повинні радіти, що на нашій землі, крім Донбасу, немає війни, не стріляють і ми живемо мирно. За це треба дякувати Богові.

Якщо ми не будемо дякувати Богові, то ми не маємо ніякої віри. Ми говоримо одне, а робимо зовсім інше. Говоримо, що ми віримо в Бога, а ділами своїми доводимо, що нам Бог не потрібний, ми самі все зробимо. Так не повинно бути.

Якщо ми віримо в Бога, то, насамперед треба виконувати Його заповіді і жити так, як Він заповідує нам. Якщо будемо жити по волі Божій – Господь миттєво позбавить нас від усяких бід. Так само, як миттєво допустив коронавірус. Не тільки Україна страждає – страждає весь світ. Отак, миттєво Бог може послати нам і добро, і благополуччя. Для цього треба нам життям своїм, вірою доводити, що ми з Богом. У цей святковий день, день Покрови Божої Матері, будемо молитись і просити Господа – “Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни” – сказав у своєму вітанні Патріарх.

За богослужінням підносились молитви, щоб Всемилостивий Господь зупинив пандемію коронавірусу, визволив Україну від нашестя чужинців, захистив наших воїнів-захисників, подав українському народові мир, єдність і Своє благословення.

Разом з Патріархом молились настоятель Свято-Володимирського Патріаршого кафедрального собору протоієрей Борис Табачек, настоятель церкви святого Миколая на Аскольдовій могилі отець Ігор Онишкевич (УГКЦ), духовенство Володимирського собору, парафіяни, представники громадських організацій, інтелігенція, кияни та гості міста.

По закінченні молебну зведений хор заспівав духовний гімн «Боже Великий, Єдиний», разом з яким співали всі присутні, підносячи свої молитви Господу Богу за Боже благословення для України.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет привітав регента патріаршого хору Володимирського собору В.В. Матвієнко з ювілеєм

17.10.2021
16 жовтня 2021 року свій 50-ий День народження відзначила регент патріаршого хору Володимирського кафедрального собору міста Києва Вероніка Василівна Матвієнко. Поділитися дописом: