Патріарх Філарет очолив збори Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді

21 лютого 2021 року відбулися загальні збори Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді під керівництвом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

До участі у зборах, які проходили у форматі відео-конференції на платформі ZOOM, долучилися секретар Вікаріату в США та Канаді протоієрей Богдан Згоба, священнослужителі Вікаріату: архімандрит Питирим, протоієрей Віктор Забродський, протоієрей Володимир Ханас, протоієрей Олексій Качарай, протоієрей Василь Шайда, протоієрей Стефан Макайнес, ієрей Джозеф Гавлік. З поважних причин не були присутні протоієрей Олексій Касперук, протоієрей Петро Акружнов, протоієрей Михайло Цюпа, протоієрей Петро Мазепа. Також, через секретаря Вікаріату, передали по телефону свою пошану Святійшому Патріарху голови Управ: Володимир Долбин, Ірина Мексвілд, матушка Роксолана Посаківська, Світлана Немирофф та інші вірні з різних частин США та Канади. У роботі зборів також взяли участь представники вірян – Сестринство представляла Варвара Лаціос, директор недільної школи Джуді Ганей, від молоді – Юлія Кіткайло та Андрій Вітмер, секретар зборів – Франко Борріелло та скарбник Еллен Ганавін.

Звертаючись до духовенства та пастви на американському континенті, Святійший Патріарх Філарет закликав усіх вірних Київського Патріархату зберігати єдність з Київським патріаршим престолом. Адже саме патріархальний статус, який став екзистенцією існування незалежної Української держави, дозволяє опікуватися численною українською паствою в діаспорі.

Патріарх наголосив, що незмінно залишається керуючим архієреєм для всіх вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді. Як відомо, новостворена Православна Церква України, згідно Томосу Вселенського Патріархату, не може створювати єпархій та парафій закордоном, то правлячим архієреєм для української православної діаспори був і залишається Святійший Патріарх Філарет. У той же час, протоієрей Віктор Полярний, котрий добровільно полишив Київський Патріархат, зобов’язаний повернути антимінси, які він отримав з рук Патріарха, як правлячого архієрея.

Вікаріат в США та Канаді завжди підпорядковувався Патріарху Київському і всієї Руси-України, тому що він його створив. Томос забороняє Предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію мати парафії за межами України. Оскільки Вікаріат продовжує існувати, то й повинен підпорядковуватися своєму архієрею. Заяви ж про те, що Вікаріат перейшов у підпорядкування Православної Церкви України є обманом віруючих. Та й сам митрополит Епіфаній не видав жодного документу, який би засвідчував протилежне, – наголосив Предстоятель Київського Патріархату.

Також Патріарх Філарет підкреслив, що протоієрей Віктор Полярний та голова Управи п. Іван Яресько не мають жодних повноважень здійснювати керівництво Вікаріатом та втручатись у його внутрішні справи.

Протоієрей Віктор Полярний, Іван Яресько і всі, хто з ними зараз – перебувають поза Церквою, тому що в них немає єпископа. А древнє церковне правило говорить: де єпископ, там і Церква, – сказав Патріарх.

Його Святість підтвердив, що останнім його указом протоієрея Богдана Згобу було призначено новим секретарем Вікаріату, на зміну протоієрею Віктору Полярному, який самочинно полишив Церкву.

Новопризначений секретар протоієрей Богдан Згоба розповів Святійшому владиці про створення нового офіційного представництва Вікаріату в мережі Інтернет – сайту, де будуть публікуватися документи та важливі події з життя діаспори.

До обговорення ситуації долучився також староста храму Святителя Миколая Чудотворця (м. Філадельфія) Томас Гені. Він звернувся до Його Святості та розповів усім присутнім про поточний стан справ у діаспорі.

«Ми є командою, яка служить Господу і хочемо цей меседж поширити серед інших громад в США та Канаді! Ми готові рухатися вперед, у нас багато цікавих ідей. І наші недруги не в змозі змінити нашого активного настрою. Ми продовжуємо підтримувати нашого настоятеля отця Богдана Згобу», – сказав пан Гені.

На пропозицію Томаса Гені та за підтримки усіх присутніх, Патріарх Філарет присвоїв храмові Святителя Миколая Чудотворця у Філадельфії титул Кафедрального собору. Таким чином філадельфійська парафія стає центральним храмом Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді.

Звертаючись до присутніх на вебконференції, віцепрезидент парафії святителя Миколая Чудотворця п. Сюзан Гузь наголосила на необхідності повернути в лоно Вікаріату всіх, хто досі вагається у виборі правильної дороги.

«Наша місія – об’єднати всі парафії Вікаріату. Ми радо вітаємо нові парафії, вони стануть для нас сестринськими», – сказала пані Гузь.

До слова долучився також відомий професор університету Пенсільванії п. Олександр Качур. Професор подякував Святійшому владиці, що той допомагає вірним за кордоном й надалі перебувати у лоні рідної Української Церкви.

«Нас не просто забули, а віддали у підпорядкування чужій Церкві. Томос вийшов нам не на радість. Українська Церква повинна бути з центром у Києві», – наголосив у своєму слові професор.

Протоієрей Олексій Качарай, який емігрував до Сполучених Штатів Америки два роки тому та є кліриком Вікаріату, наголосив на тому, що духовенство повинно прямувати за своїм керуючим єпископом, тобто Патріархом, адже тільки так можна здобути поступ у вірі. Йому, як досвідченому священнику із 35-літнім стажем, у голову не вкладається, який низький є моральний рівень, яка совість у деяких священників, які мають патріарші антимінси з особистим підписом Патріарха Філарета і не поминають свого архієрея на літургії? Це гріх, який називається святотатством.

До дискусії долучився й колишній клірик Вселенського Патріархату, а нині священник на спокої протоієрей Володимир Ханас. Він закликав щиро молитися, щоб у незалежній Україні була незалежна Церква. Є Томос, але першим єпископом в українців є і повинен бути Патріарх!

На завершення, секретар Вікаріату протоієрей Богдан Згоба передав вітання від духовенства, голів Управ, які з різних поважних причин не змогли долучитися до вебконференції – хтось через хворобу, а хтось через залякування колишніх керівників налаштувати голів Управ проти них.

Святійший Патріарх Філарет подякував духовенству за їхню стійку позицію у відстоюванні правди та благословив продовжувати справу розвитку Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет привітав Віктора Ющенка з Днем народження

23.02.2021
Сьогодні, 23 лютого, третій Президент України (2005–2010) Віктор Ющенко відзначає 67-й день народження. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав Віктора Андрійовича з Днем народження, передавши вітальну адресу, у якій побажав  міцного здоров’я, сил і Господньої допомоги у всіх добрих справах. Поділитися дописом: