Патріарх Філарет підтримав миротворчі зусилля Леоніда Кравчука (текст листа)

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет надіслав листа першому Президенту України Леонідові Кравчуку, де висловив підтримку його миротворчим зусиллям та засвідчив готовність Церкви сприяти всіма силами у досягненні справедливого миру в Україні.

ПЕРШОМУ ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ЛЕОНІДОВІ КРАВЧУКУ

ВЕЛЬМИШАНОВНИЙ ЛЕОНІДЕ МАКАРОВИЧУ!

Хочу привітати Вас із призначенням на відповідальну посаду представника України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях. Підтримую рішення Президента України Володимира Зеленського про визначення саме Вашої кандидатури представляти інтереси України на переговорах у Мінську.

Віримо, що Ваш великий політичний досвід і життєва мудрість дадуть змогу твердо відстоювати національний суверенітет і територіальну цілісність України під час переговорів у форматі Тристоронньої контактної групи.

Як уродженець Донбасу, я глибоко обізнаний із ситуацією в регіоні, отже, добре знаю, що Ви взяли на себе надзвичайно складну і відповідальну місію. Але Сам Господь Ісус Христос сказав: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мф. 5, 9), тому Ваша діяльність є виконанням волі Божої.

Українська Православна Церква Київського Патріархату послідовно виступає за мир. Але за мир справедливий, що передбачає повернення територій Криму та Донбасу до складу України, та звільнення від російських військ. Ми підтримуємо Президента України Володимира Зеленського та патріотичні сили в діях спрямованих на досягнення саме такого миру.

В історії Церква ніколи не стояла осторонь питань боротьби за мир. Сказано: «Просіть про мир для Єрусалима, і благоденство тим, що люблять тебе. І нехай буде мир силою твоєю і благоденство у стінах твоїх. Заради братів моїх і ближніх моїх промовляю: мир тобі» (Пс. 121, 6-8).

Тому і наша Українська Православна Церква Київського Патріархату підтримує Ваші миротворчі зусилля та готова сприяти Вам всіма силами у цьому. Зокрема, щодо обміну полоненими, а також в інших потрібних напрямках. У цій важливій діяльності і я, як Патріарх, а також визначені представники Церкви, готові допомагати Вам.

Ми всі молимося за те, щоб Господь допоміг у Вашій дуже важливій роботі, дарував Вам сил і наснаги.

Закликаю на Вас Боже благословення.

З повагою

ФІЛАРЕТ
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ
І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння на свято Преображення Господнього

19.08.2020
19 серпня Православна Церква відзначає одне із дванадесятих свят – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. З нагоди цього дня Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив уставні богослужіння у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва. Поділитися дописом: