Патріарх Філарет попрощався з першим Президентом України Леонідом Кравчуком

17 травня 2022 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет помолився за упокій душі і попрощався з першим Президентом незалежної України Леонідом Кравчуком.

Церемонія прощання проходила в Українському домі, розташованому на Європейській площі у центрі Києва.

Під час процесії прощання Патріарх Філарет прочитав заупокійну молитву над тілом спочилого Леоніда Макаровича. На церемонію прощання прибула велика кількість держаних посадовців, науковців, інтелігенція, представники громадськості та кияни.

Предстоятель висловив співчуття дружині покійного Президента Антоніні Михайлівні та синові Олександру Леонідовичу.

Патріарх Філарет також поспілкувався з представниками ЗМІ:

Леонід Макарович Кравчук відіграв велику роль в утворенні незалежної Української Православної Церкви, адже він був тією людиною, яка найбільше потрудилася над проголошенням Незалежності України. Якби він не домігся Незалежності Української держави, ми не могли б мати незалежної Церкви. Ми дякуємо за це Леоніду Макаровичу, за його любов до України, народу і української Церкви. В цей день ми молимося за спокій його душі, щоб Господь дарував йому вічне блаженне життя“, – сказав Патріарх.

Раніше, 11 травня Патріарх Філарет відслужив панахиду за упокій душі новопреставленого Леоніда Кравчука та висловив співчуття.

Леонід Кравчук народився у селі Великий Житин на Рівненщині. У 1990-1991 роках був головою Верховної Ради України та відігравав важливу роль під час здобуття Україною Незалежності. У грудні 1991 року як позапартійний кандидат переміг на перших президентських виборах у незалежній Україні й за кілька днів після цього разом з російським та білоруським лідерами Борисом Єльциним і Станіславом Шушкевичем підписав Біловезьку угоду про кінець Радянського Союзу. Цю подію він називав найважливішою подією свого життя.

Леонід Кравчук твердо підтримував курс на здобуття автокефалії Української Православної Церкви, завжди був поруч зі Святійшим Патріархом Філаретом та підтримував його на всіх етапах реалізації цієї мети.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душу новопреставленого раба Божого Леоніда в оселях праведників. Вічна пам’ять і Царство Небесне!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Архімандрита Нектарія Александратоса виключено зі складу Київського Патріархату

18.05.2022
Архімандрит Нектарій Александратос, канцлер Архієпархії Австралії та Нової Зеландії виключений зі складу Української Православної Церкви Київського Патріархату. Причиною виключення є несумісність його пастирської діяльності з канонами Церкви. Поділитися дописом: