Патріарх Філарет провів зустріч з іноземними дипломатами

4 травня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції провів зустріч з іноземними дипломатами: Надзвичайним і Повноважним Послом В’єтнаму в Україні та Молдові паном Нгуєном Хонг Тхачем, Надзвичайним і Повноважним Послом Південно-Африканської Республіки в Україні паном Андре Грюневальдом і його дружиною пані Крістіною та Надзвичайним і Повноважним Послом Палестини в Україні паном Гашемом Хасаном Даджані.

У зустрічі також взяли участь керуючий справами Київської патріархії архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та Почесний радник Посольства В’єтнаму в Україні Андрій Горчаков.

Посли привітали Предстоятеля Київського Патріархату з Великодніми святами та вручили пам’ятні подарунки.

Під час зустрічі сторони обговорили невиправдану та неспровоковану військову агресію росії проти України.

Україна зараз переживає важкі часи. Росія веде проти нас війну, вбиває мирне населення, хоче знищити нашу країну. Тільки вчора, у одній Херсонській області, росіяни вбили близько 25 мирних громадян та 50 людей поранили. Ми всі зараз страждаємо, але не панікуємо, бо твердо віримо, що переможемо агресора. Визволимо від окупантів всю Україну – і Крим, і Донбас. Іншого не може бути. Ми впевнені у перемозі, бо з нами правда, з нами Бог. Бог не допустить, щоб перемогло зло. Добро завжди перемагає, а зло буде покаране” – сказав Патріарх.

Посли Південно-Африканської Республіки, В’єтнаму та Палестини твердо засвідчили підтримку суверенитету і територіальної цілісності України, а також висловили підтримку українському народові у його боротьбі за свободу і незалежність. Дипломати розповіли Патріарху про різноманітну допомогу Україні, яку надають їхні країни, як політичну, на міжнародній арені, так і гуманітарну.

Предстоятель подякував Послам за підтримку українського народу та закликав й надалі активно допомагати Україні у її боротьбі за свободу.

Нам потрібен не просто мир, але справедливий мир. Ми не хочемо жити в рабстві, ми хочемо мати свободу. З Божою допомогою і з підтримкою наших іноземних друзів ми переможемо. Ми повинні допомагати один одному у біді, підтримувати. У цьому проявляється виконання Божої заповіді про любов до ближнього. Весь світ повинен бути об’єднаним у намаганнях зупинити зло, яке чинить росія” – сказав Патріарх.

Наприкінці зустрічі Святійший владика подякував шановним гостям за візит і побажав Божого благословення та успіху у роботі на дипломатичній ниві в Україні.

Пресслужба Київської патріархії

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

6 травня - день пам'яті святого великомученика Юрія Переможця

5.05.2023
6 травня Православна Церква вшановує пам’ять святого великомученика Юрія Переможця (Георгія Побідоносця). Поділитися дописом: