Патріарх Філарет: Україні потрібний лише справедливий мир

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прокоментував останні угоди щодо перемир’я та припинення вогню на Донбасі:

Українська Православна Церква Київського Патріархату підтримує всі сили, які захищають територіальну цілісність і державний суверенітет України. Наша Свята Церква першою категорично виступила проти анексії Росією українського Криму, однозначно засудила військові дії Кремля на Донбасі.

З перших днів російсько-української війни Київський Патріархат духовно та морально підтримував Збройні Сили України, сприяв їх боєздатності, ініціював волонтерський рух, організував реальну допомогу, брав активну участь у забезпеченні харчуванням, тепловізорами, бронежилетами та іншими необхідними речами, які на той час потребувала наша армія. Сотні священників УПЦ Київського Патріархату, як капелани, здійснювали та здійснюють опіку над воїнами безпосередньо в зоні бойових дій.

При цьому, наша Церква, пам’ятаючи слова Спасителя Ісуса Христа: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мф. 5:9), послідовно виступає за мир. Але за мир справедливий, що передбачає повернення територій Криму та Донбасу до складу України та звільнення від російських військ. Ми підтримуємо Президента України Володимира Зеленського та патріотичні сили в їх діях, спрямованих на досягнення саме такого миру. Мир у неволі нам не потрібний.

Українська Православна Церкви Київського Патріархату й надалі молитиметься за мир у нашій країні і, не лише надихатиме наших військових духовно, а й усіма силами допомагатиме їм у захисті Батьківщини від ворога.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Коментар Юридичного відділу Київської Патріархії щодо заяви керівництва ДБР

31.07.2020
З приводу проголошеної заяви керівництва ДБР щодо адміністративної і цивільної юрисдикції справи Київського Патріархату, і припинення у зв’язку із цим кримінального провадження, повідомляємо. Поділитися дописом: