Патріарх Філарет відвідав фотовиставку «Традиції Полтавщини: живі образи»

17 березня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав відкриття виставки фотопортретів українців у автентичному одязі полтавського регіону «Традиції Полтавщини: живі образи», яке відбулося у виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська».

Предстоятеля Київського Патріархату супроводжував настоятель Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору протоієрей Борис Табачек.

Цей виставковий проєкт став результатом п’ятирічної роботи талановитої етнофотографині Анни Сенік. У тісній співпраці із етнографкою, стилісткою та дослідницею традиційного українського костюму Оленою Дідик вона створила неймовірні образи та втілила їх на світлинах. На фотографіях представлені строї з приватних колекцій та зібрань з етнографічної збірки «Древо» Едуарда Крутька, а також з фондів Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського.

«Ми живемо в час, коли Україна не тільки відродилася, як держава, а в час, коли і українська культура відроджується. Духовність – фундамент будь-якої нації. Тому ми цей фундамент не тільки закладаємо, а й повертаємо з небуття. Все те, що притаманне українцям є древнім. Це наша справжня глибинна історія. Полтавщина – це колиска української літературної мови. Ця виставка розкриває культурні основи цього чудового регіону України. Думаю, що отримавши раніше державність, тепер захистивши її, ми відродимо і духовність. У цьому процесі відіграє велику роль Церква, бо вона є духовна сила, яка надихає людей на боротьбу, працю, любов до своєї Батьківщини, землі. Ми переконані, Україна була, є і буде! І ніяка сила не подолає наш українській дух. Ми незламна нація!», – сказав Патріарх Філарет на відкритті виставки.

Із вітальним словом також виступив заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська», доктор історичних наук В’ячеслав Корнієнко, Надзвичайний та повноважний посол України Ігор Осташ та багато інших поціновувачів творчості Анни Сенік.

Також, під час урочистого відкриття виставки, Євгеній Аничин та Марина Пушкарьова презентували свої книги «Українська ідентичність писана світлом. Полтавщина другої половини ХІХ – початку ХХ століття» та «Гастрономічні нариси з Полтавщини або невигадані історії про любов до своєї справи».

Автентичні пісні для гостей звучали у виконанні гурту народного співу вокально-хорової студії «Домінус» під керівництвом Аліни Зінченко та гурту «Вільце». Ведучою заходу була співзасновниця Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка» Яніна Барибіна.

Пресслужба Київської патріархії

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Святі 40 мучеників, що в Севастійському озері мучилися

22.03.2023
Щороку, 22 березня, Свята Православна Церква вшановує пам’ять 40-а мучеників, що в Севастійському озері були замучені. Це свято є шанованим православними християнами святом. В день пам’яті святих страстотерпців Севастійських завжди служиться літургія Ранішосвячених Дарів. Поділитися дописом: