Патріарх Філарет відвідав парафію мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії смт. Клавдієво-Тарасове

30 вересня 2021 року, у день пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію в храмі на честь цих мучениць у смт. Клавдієво-Тарасове на Київщині.

За традицією, як вияв своєї поваги і любові, Святійшого владику радо вітали парафіяни храму та піднесли йому каравай і букет квітів.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Сергій Струк, настоятель Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору протоієрей Борис Табачек та запрошене духовенство.

За Божественною літургією Патріарх Філарет звернувся до вірян із словом проповіді, у якій розповів про подвиг віри святих мучениць.

В ім’я Отця, Сина і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри!

Поздоровляю вас, парафіян цього невеликого храму, із храмовим святом на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Той, хто читав житіє цих святих знає, що мати спонукала своїх дітей на смерть. Подумайте, яка мати віддасть своїх дітей на смерть? А Софія переконувала їх, щоб вони не боялися смерті. Це свідчить про те, яка була віра у Софії, що вона твердо знала, що діти її підуть у вічне життя, блаженне життя і там страждань не зазнають. Така була віра у матері цих святих дітей. Вірі було дванадцять років, Надії – десять і Любові – дев’ять років.

Мати цих дітей спонукала не на смерть, а на блаженне життя, яке не закінчується – вічне. Розумна, премудра мати дітям бажала вічного життя, а не тимчасового. І тому коли ми святкуємо пам’ять мучениць Віри, Надії і Любові, насамперед, повинні турбуватися про вічне життя, бо воно не закінчується. На землі все закінчується, а після смерті існує все вічне. І тому треба думати не як тобі жити тут на землі, а де ти будеш після смерті, чи блаженствувати будеш чи страждати. Думаємо ми про це? Менше всього. Думаємо про те, як добре влаштуватися на землі. Одні влаштовуються добре, а другі не влаштовують своє життя добре і страждають. І все це тому, що думають не про головне, не про своє блаженне вічне життя, а думають тільки про тимчасове. А тимчасове сьогодні є, а завтра його немає, а вічне завжди є.

Ось, дорогі браття і сестри, ви тут молитесь, що буде у вас після смерті? Думаєте про це, де ви будете? Блаженствувати будете чи страждати? Менше всього ми про це думаємо. А думаємо як нам на землі краще влаштуватися, щоб не страждати. А Софія – мудра мати, вона турбувалася про вічне життя своїх дочок і тому спонукала їх не боятися смерті. Бо смерті не існує. Людина яка народилась із буття не вийде, вірить вона в це чи не вірить від неї це не залежить, а залежить це від Творця. Створив Бог людину вічною і тому ніхто із нас з буття не вийде. Тому нам не треба турбуватися про те, чи є вічне життя, чи нема вічного життя? Це не від нас залежить, а треба турбуватися яким буде твоє життя у вічності, чи страждати будеш чи блаженствувати, це залежить від нас.

Тому, живучи на землі, займаючись кожний своєю справою, ми повинні робити так, щоб наші труди принесли нам вічне блаженне життя. Оскільки ми люди грішні, то ми повинні молитися Богові і святим Його, і зокрема, святим мученицям Вірі, Надії, Любові та матері їх Софії, щоб вони своїми молитвами допомогли нам, теж, бути там де вони. Вони блаженствують і ми хочемо блаженствувати. Можемо ми цього досягнути? Можемо, якщо будемо вірити, молитися Богові за прощення гріхів, а Бог хоче, щоб кожна людина спаслася. Він зробить все для того, щоб ми вічно блаженствували. Тому, будемо дякувати Господу нашому Ісусу Христу, щоб Він дарував нам вічне блаженне життя через свої страждання і особливо страждання на Хресті. Щоб Він відкрив нам двері у вічне блаженне життя” – сказав у своїй проповіді Патріарх.

Богослужіння завершилось хресним ходом навколо храму, молебнем до святих мучениць та святковим многоліттям. Також, Святійший Патріарх Філарет відзначив парафіян храму Патріаршими благословенними грамотами.

«Треба матерям турбуватися про своїх дітей так як Софія. Вона смерті не боялася, віддала їх на смерть, а вони блаженствують. І ми тепер до них звертаємо: «Моліть Бога за нас». Така мудра була мати Софія. Нам часто треба звертати на це увагу і повчатися, як нам треба жити на цій грішній землі. А труднощі людського роду були завжди. Не було такого часу, щоб все було добре, завжди були якісь скорботи. Але Господь давав силу перемагати» – вітаючи нагороджених промовив Патріарх.

На завершення настоятель храму протоієрей Сергій Струк висловили вдячність Патріарху Філарету за молитву та побажав здоров’я і Божої допомоги у першосвятительському служінні на благо Української Православної Церкви.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Вийшов друком Православний церковний календар на 2022 рік

1.10.2021
Із благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Видавничий відділ УПЦ Київського Патріархату видав у вересні 2021 р. офіційний богослужбовий календар українською мовою на 2022 рік, що містить фото та довідкову інформацію, також вийшов друком настінний церковний календар на 2022 рік (формат А2). Поділитися дописом: