Патріарх Філарет відзначив бандуриста Тараса Компаніченка

8 грудня 2022 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з відомим бандуристом, військовим, очільником гурту «Хорея козацька», народним артистом України Тарасом Компаніченком.

За заслуги перед Українською Православною Церквою, розвиток української духовності та культури, громадську та просвітницьку діяльність Патріарх Філарет нагородив Тараса Компаніченка орденом святого архистратига Михаїла.

«Ви багато робите для розвитку української культури та духовності. Своїм талантом ви служите нашому народу, підіймаєте його бойовий дух. Це особливо важливо тепер, коли точиться російсько-українська війна. Україна обов’язково переможе. Бо з нами правда, а отже – Бог. Ми отримаємо перемогу ще й тому, що наш народ має твердий, незламний дух і нині весь об’єднався в боротьбі проти агресора. Ви стали до лав територіальної оборони, багато виступаєте на фронті перед нашими воїнами. Це надзвичайно важливо. Церква цінує Вашу діяльність», – сказав Патріарх.

«У свою чергу я вдячний вам, Ваша Святосте, за Ваші труди, молитви, перекладацьку, видавничу діяльність. Ми з капеланами роздаємо воїнам молитовники, які ви видали. Ваша праця на благо Церкви є неоціненою. Пригадую, що свою першу Біблію українською мовою я отримав саме у Вашій резиденції 1988 року. Ви молитовник за нашу Україну, її воїнство, кожного з нас. Ви стовп на якому тримається наше українське небо», – розповів бандурист.

Тарас Компаніченко подякував за церковну нагороду та виконав для Святійшого кілька творів, зокрема, старовинні псалми, думи, авторські пісні на слова Григорія Сковороди.

Під кінець зустрічі Святійший владика подарував гостю видання Київської Патріархії та благословив на подальшу творчу діяльність.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет зустрівся із завідуючим кафедри Історії України СумДПУ В'ячеславом Оліцьким

10.12.2022
10 грудня 2022 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся із завідуючим кафедри Історії України Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка В’ячеславом Оліцьким. Поділитися дописом: