Патріарх Філарет відзначив підлітків, які рятували дітей після авіакатастрофи у Броварах

30 січня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з броварськими старшокласниками Андрієм Даценком, Антоном Прищепою, Віктором Комісаровим, Глібом Касьяном та їхніми батьками. У день авіакатастрофи 18 січня на території дитячого садочка у місті Бровари на Київщині ці юнаки були одними з перших, хто кинувся на допомогу постраждалим. Старшокласники переносили дітей з дитячого садочка у безпечне місце – подалі від полум’я після вибуху вертольота та уламків. Школярі без роздумів кинулися на допомогу дітям та робили все, що могли – заспокоювали їх, надавали необхідну допомогу, розшукували їхніх батьків.

Святійший Патріарх Філарет нагородив Андрія Даценка, Антона Прищепу, Віктора Комісарова та Гліба Касьяна церковними медалями “За жертовність і любов до України”.

Ви проявили жертовність і любов та вчинили добро, навіть у таких важких і небезпечних обставинах. Любов – це головна християнська чеснота, яка є виконанням заповідей Божих і наближає нас до Господа, приводить до вічного блаженного життя. Ми дякуємо вам за мужність, милосердя і жертовність. Нехай Господь Бог допомагає у житті та дає сили долати всі труднощі,” – сказав нагородженим Патріарх.

Предстоятель також звернувся і до батьків юнаків: “Дякую вам за дітей, яких ви добре виховали. З такими чоловіками, як вони, Україна – непереможна. Ваші діти стануть достойним майбутнім вільної і незалежної України“.

На завершення зустрічі Святійший Патріарх Філарет закликав на присутніх Боже благословення та подарував їм на згадку видання Київської патріархії.

У зустрічі також взяли участь керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та голова парафії преподобного Амфілохія Почаївського с. Скибин Володимир Скорик.

Пресслужба Київської патріархії

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет помолився за упокій душі новопреставленого Дмитра Павличка

31.01.2023
31 січня 2023 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, після читання акафісту святій великомучениці Варварі у Володимирському кафедральному соборі, звершив заупокійну літію за відомим українським письменником Дмитром Павличком. Поділитися дописом: