Патріарх Філарет відзначив українських військових

24 лютого 2023 року, у річницю широкомасштабного нападу путінської росії на Україну, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з представниками Командування Сил територіальної оброни Збройних сил України, котрих відзначив за проявлену мужність і героїзм у захисті України орденами святителя Миколая Чудотворця Української Православної Церкви Київського Патріархату.

“Святитель Миколай один із самих шанованих святих. Він робив добрі справи. Пройшли сотні років і люди за це пам’ятають і шанують його. Так і ви, воїни, робите добру справу – захищаєте нашу вітчизну, свою землю, свій народ, свою культуру, свою мову. Це відбувається завдяки вашій великій любові, бо немає більшої любові від тої, як хто покладе життя за друзів своїх. Ви бороните Україну, наш народ, не жалієте свого життя. Вами рухає велика християнська любов, яка дає сил. Наша Церква постійно молиться за українських воїнів, за кожного з вас, щоб Він надихав і оберігав вас. Росія чинить, як Каїн, вбиваючи наших людей. На українську землю прийшов непрошений гість і ми його маємо викинути. Україні давали тиждень, думали, що наша держава ще минулого року впаде і ворог буде у Києві на третій день. Але ми вже морально перемогли: вигнали агресора з Київщини, Чернігівщини, Харківщини та Херсонщини. Це відбулося за допомогою Божою. І так буде й надалі – Україна здолає агресора та знов буде цілісною. Зверніть увагу, коли настали тяжкі часи, народ наче пробудився – об’єднався, вся любов, яка була в середині, вийшла на поверхню. Люди почали гуртуватися: хтось взяв зброю до рук, а хтось почав збирати допомогу на армію. Ми чужого не хочемо, а свого не віддамо. Недалекий той час, коли ми повернемо Донбас і Крим, бо це наша земля, а росіяни там – чужинці. Українці сьогодні захищають не лише себе, але й цілу Європу, весь цивілізований світ. Ми хочемо миру і цього хоче і Бог. Перемога буде наша, бо правда завжди перемагає. Я дякую вам за вашу жертовність і любов до України. Нехай ці церковні ордени стануть вам символом майбутньої справжньої небесної нагороди за ваш героїзм”, – сказав Предстоятель Київського Патріархату.

Військові, в свою чергу, подякували Патріархові за його молитви та труди, побажали міцного здоров’я та довгих років життя і вручили подяку від командування Сил територіальної оборони ЗСУ.

Святійший владика благословив захисників на подальшу діяльність і на згадку про зустріч подарував видання Київської патріархії: молитовники для православних воїнів і церковні календарі.

Пресслужба Київської патріархії

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет зустрівся з генералом Володимиром Кидонем

25.02.2023
25 лютого 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з першим заступником начальника Київської міської військової адміністрації генерал-майором Володимиром Кидонем. Поділитися дописом: